Lazkiye Kızılay Şubesi İskenderun’daSuriye’nin Lazkiye şehrinin Kızılay Şube Başkanı Zekeriya Zidan beraberindeki heyetle İskenderun’a geldi. İskenderun Kızılay Şube Başkanı Ümit Günay tarafından karşılanan Lazkiye heyeti adına açıklama yapan Başkan Zidan İskenderun’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden askerlerimize Allah’tan rahmet dilerken, Türk halkının acısını paylaştıklarını ifade etti.
Suriye’nin Lazkiye Kızılay Şubesi İskenderun’a geldi. Her iki şubenin yöneticileri Teysir Aile Çay Bahçesi’nde bir araya geldi.
Ziyarette açıklama yapan Lazkiye Kızılay Şube Başkanı Zekeriya Zidan, öncelikle İskenderun’daki terör saldırısı ve İsrail’in yardım gemisine yapılan baskını ile ilgili değerlendirme yaptı. Her iki olayında üzüntü verici olduğunu ifade eden Zidan, İskenderun’da bulunmaktan çok mutluyuz. Buradaki Kızılay yetkililerimiz bizi en iyi şekilde ağırlıyor. Fakat Son günlerdeki İskenderun ve İsrail’de meydana gelen olaylar bizleri de derinden etkiledi. Bu zor günler ancak birlik ve beraberlik içinde olmakla atlatılır. Türk halkının acısını paylaşıyoruz. İskenderun’da ve İsrail’de hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Türk halkının başı sağolsun” dedi.
İskenderun Kızılay Şube Başkanı Ümit Günay ise, Lazkiye Kızılay Şube yetkililerini ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından İskenderun Kızılay Şube Başkanı Ümit Günay ve Lazkiye Kızılay Şube Başkanı Zekeriya Zidan, birbirlerine Kızılay bayrağını hediye ettiler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × one =