Katolik Kilisesi Papazı Padovese’nin katıl zanlısı Altun tutuklandıKatolik Kilisesi Anadolu Havarisel Episkoposu Vekili Luigi Padovese’nin katil zanlısı Murat Altun, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Dün sabah saatlerinde Özel Hareket birimleri ve Emniyet güçleri ile birlikte geniş güvenlik önlemleri altında İskenderun Adliyesine getirilen katil zanlısı Murat Altun, mahkemeye çıktı. Altun’un mahkemeye çıkarılışı esnasında İskenderun Adliyesi çevresinde emniyet birimleri geniş güvenlik önlemi aldılar. Adliye çıkışında panzere bindirilen Murat Altun, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Altun’un avukatı Cihan Önal, adliye önünde yaptığı açıklamasında, olayın siyasi değil, münferit bir olay olduğunu belirterek, “Cinayetten dolayı her şeyi itiraf etti. Cinayeti işlerken değişik söylemler var. Ruhsal bir bozukluk dönemi geçiriyor. Kullandığı ilaçlarda bunu doğruluyor. Siyasi bir olay değil, münferit bir olaydır. Tek başına işlediğini beyan etmiştir. Bundan önceki insanların diğer olaylarla bağdaşlaştırılması yanlıştır” dedi. İskenderun’da bıçaklanarak öldürülen Katolik Kilisesi Papazı Luigi Padovese’nin katil zanlısı Murat Altun’un avukatı Cihan Önal, ” Cinayet siyasi değil, münferit bir olaydır. Müvekkilim çeşitli ruhsal sorunlar yaşıyor” dedi. Karaağaç beldesi Sahilyolu Sultanköy Mahallesi’ndeki yazlık evinde dün bıçaklanarak öldürülen Padovese’nin katil zanlısı olarak gözaltına alınan ve bugün sevk edildiği Nöbetçi Mahkeme tarafından tutuklanan Murat Altun’un avukatı Cihan Önal, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Avukat Önal, müvekkilinin çeşitli ruhsal bozukluklar geçirdiğini, kullandığı ilaçların da ortada olduğunu belirterek, ”Kendisi, cinayetle ilgili her şeyi itiraf etmiştir” dedi.
Müvekkilinin cinayeti tek başına işlediğini, hiç kimsenin etkisi ve yönlendirmesi altında kalmadığını, kimsenin de kendisine yardımcı olmadığını söylediğini anlatan Avukat Cihan Önal, şöyle devam etti: ”Ancak, anlatıldığı gibi cinayet siyasi değil, münferit bir olaydır. Müvekkilim çeşitli ruhsal sorunlar yaşıyor. Cinayeti de bu ruh haliyle işlenmiştir. Bizim de gördüğümüz kadarıyla müvekkilim ruhsal bozukluklar geçiriyor. Müvekkilim, 3-4 yıldan beri Padovese’nin yanında çalışmaktadır. Dosyada gizlilik kararı olduğu için aslında daha fazla bilgi alamıyoruz. Dava süresince Adli Tıp Kurumu’na ve çeşitli sağlık kuruluşlarına başvurulacak, gerekli açıklamalar da dava aşamasında yapılacak.” Müvekkilinin, cinayeti bıçakla işlediğini itiraf ettiğini vurgulayan Cihan, ”Cinayeti neden işlediği konusunda da net bir şey söylemiyor. Aslında çelişkili ifadeler de veriyor. Biraz önce de söylediğim gibi müvekkilim ruhsal sorunlar yaşıyor” diye konuştu.

VAHİY GELDİ İDDİASI

Avukat Önal, bir gazetecinin, Murat Altun’un, ”Vahiy geldi öldürdüm” şeklinde ifade verdiğinin hatırlatılması üzerine, ”Müvekkilimin psikolojisi bozuktu, sorunları vardı, tedavi görüyordu. İfadesinde vahiy geldiğini söylemiş ama psikolojik sorunları var. Böyle bir ifade kullanmış” diye konuştu. Murat Altun’un, din değiştirdiği yönündeki iddiaların da doğru olmadığını belirten avukat Cihan Önal, müvekkilinin Müslüman olduğunu söylediğini kaydetti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three + fifteen =