Hayatın İçinden programı

Hayatın İçinden programıRehber öğretmen Bahar Yarıcı, velilere önemli tavsiyelerde bulundu:

“Çocuklarınızı doğru hedefe yönlendirin”

Güney TV’nin gözde programlarından olan ve her Cuma yayınlanan ‘Hayatın İçinden’in bu haftaki konuğu İskenderun Final Dergisi Dershaneleri rehber öğretmeni Bahar Yarıcı oldu. Mine Özcan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Hayatın İçinden’ programında rehber öğretmen Bahar Yarıcı, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta yapılacak olan ilköğretim öğrencilerinin gireceği SBS’de (Seviye Belirleme Sınavı) sınav sistemi ile ilgili gelişen uygulamalara vurgu yaptı; SBS ile ilgili uygulamanın içeriği hakkında öğrenci ve velileri bilgilendirdi.
Başarmak için kişisel gayret, fedakârlık ve alın teri akıtmak gerektiğine dikkat çeken rehber öğretmen Bahar Yarıcı, velilere de seslenerek, “Anne ve babaların öncelikli görevi çocuğu iyi tanımak, küçük yaştan itibaren onların özelliklerini gözlemlemek, böylece adım adım çocuğunu keşfederek, var olan yeteneklerin gelişmesine zemin hazırlamaktır. Çocuklar müthiş bir yarış içerisindeler. Ders çalışırken mutlaka belli bir plan ve program üzerinde çalışılmalıdır. Velilerin sürekli ders çalış uyarısı yapması ve onları kontrol altında tutmaya çalışması çocukları tedirgin eder. Tedirginlik yok yere stres, kaygı, korku vb. durumlara yol açar. Dolayısıyla çocukları hedefine göre ne kadar çalışması gerektiğinin farkına varmasını sağlamak gerekir” diye konuştu.
Programın sonunda Yarıcı, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi. Program sunucusu Mine Özcan da, ekranda her zamanki gibi iyi bir performans ortaya koyarak, zaman zaman sorduğu kısa sorularla programın akışına renk kattı.

Önceki İçerikLazkiye Kızılay Şubesi İskenderun’da
Sonraki İçerikFinaldeyiz!