İskenderun Belediyesi’nin dünkü oturumunda Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve belediye meclis üyeleri, terör olaylarını kınarken, şu mesajı verdiler
Bir ve beraber duralım, Birbirimize sahip çıkalım
“Bir ve beraber duralım,
Birbirimize sahip çıkalım”

İskenderun Belediye Meclisi, Haziran ayı ilk oturumunu İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek başkanlığında yaptı. Mecliste şehit olan askerlerimiz ve Mavi Marmara Gemisi’nde Gazze’ye yardım götürürken, şehit düşen vatandaşlarımız bir dakikalık saygı duruşu ile anıldı.
Oturum öncesi konuşan İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in gündeminde birlik ve beraberlik vardı. Türkiye’nin içinde bulunduğu zor günleri Türk halkının kenetlenerek ve birbirine sahip çıkarak üstesinden geleceğini ifade eden Başkan Civelek, herkesi sağduyuya çağırdı. Terörün hiçbir zaman kabul edilemez olduğunu kaydeden İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, “Şu anda tüm dünyanın gözü Türkiye’de dolayısıyla Hatay’dadır. İskenderun halkı olarak birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Yapacağımız en ufak yanlış bir açıklamanın telafisi yoktur. Bu bakımdan her zaman dikkatli olmalıyız. Hatay’da çeşitli dinlerden mezheplerden insanlar birlik ve beraberlik içinde yaşıyor. Bunu koruyacağız. İskenderun halkı heyecanlı ve kaygılı. Bir daha başka bir olay olmamasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Başkan Civelek’in konuşmasının ardından söz alan DP belediye meclis üyesi Ali Kılınç Çirkin, şehrimizin maalesef bu günlerde müessif olaylarla çalkalandığını ifade etti. İskenderun halkı olarak bu olaylara meydan vermememiz gerektiğinin altını çizen Çirkin, “Gerekli tepkimizi göstermeliyiz. Şehrimizde ve İsrail’de hudutlarında meydana gelen bu müessif olayları mecliste grubu bulunan tüm siyesi partiler İsrail’deki olayları kınamışlardır. Ancak İskenderun’da hain saldırıdan yalnızca BDP adını taşıyan siyasi parti tek kelime etmemiştir. Bu siyasi partiyi kınıyoruz. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır. Lütfen bu hain olaylara meydan vermeyelim. Ayrıca bu olaylar meydana geldiğinde gayretli bir şekilde çalışarak görevlerinin bilincinde olup tüm dünyaya duyuran İskenderun basınını da bu çalışmalarından dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 − 3 =