İskenderun’da bir bankaya 46 bin TL kredi kartı borcu bulunan Abdulkadir Meral, borcunun yeniden yapılandırılması talebi banka tarafından kabul görmeyince çılgına döndü. 46 bin liraya ulaşan kredi kartı borcunu ödeyemeyen şahıs, banka önünde üzerine benzin döküp kredi verilmezse kendini yakmakla tehdit etti. Banka müdürüyle kapı önünde pazarlık yapan şahıs, polis tarafından etkisiz hale getirildi.
Olay, öğle saatlerinde Şehitpamir Caddesi’ndeki bir banka şubesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, eşiyle geldiği bankadan kredi kartı borcunu ödemek için tekrar kredi çekmek isteyen Abdulkadir Meral (42), olumsuz yanıt alınca çılgına döndü. Elinde çakmak ve pet şişe ile banka önüne gelen Meral, üzerine benzin dökerek kendini yakacağını söyledi. Şehrin en kalabalık caddesinde yüzlerce vatandaşın gözleri önünde gözyaşları içerisinde bağırarak banka müdüründen kredisinin onaylanmasını isteyen Meral, “Kredi kartları benim hayatımı mahvetti. Ben maaşımı bu bankadan alıyorum. 10 bin TL kredi istiyorum vermiyorlar. Artık dayanamıyorum, eşimin dostumun yüzüne bakamıyorum. Kredi kartı mağduruyum. Ben ölüyorum, yaşamaktan bıktım artık. Kredi kartı ödemekten bıktım, canıma tak etti, kendimi öldüreceğim” diyerek isyan etti.
Elindeki benzini sürekli üzerine döken ve kendini yakacağını söyleyen Meral, bir yandan da kapı önüne çağırdığı banka müdürüne kredi vermesi için telkinde bulundu. Abdulkadir Meral, tanıdıklarının kendisini konuşarak oyalamaları sonrasında polisin ani müdahalesi ile etkisiz hale getirilerek yere yatırıldı ve kelepçelendi. Gözyaşları içinde kalan Meral’in sakin olacağı sözünü vermesi üzerine kelepçeler çıkartıldı ve şahıs ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sağlık kontrolünden geçirilen Abdulkadir Meral, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here