5 yıldızlı otel için neyi bekliyoruz?5 yıldızlı otel kurulması planlanan İskenderun’a bağlı Karahüseyinli köyündeki parsellerin imar planı değişikliğinde yaşanabilecek konut yoğunluğu endişeleri nedeniyle Belediye Başkanı Yusuf Civelek teklifin tekrar gözden geçirilmesini isteyerek belediye meclis üyelerinin bilgilendirilmesini istedi. Bu nedenle başkan Civelek, gündemdeki 4 maddeyi geri çekti.
İskenderun Belediye Meclisi’nin dünkü oturumunun gündeminde kente kurulması düşünülen 5 yıldızlı otel vardı. Karahüseyinli köyü 2357 – 2374 – 2399 – 2412 – 2416 – 2937 ve 2938 nolu parsellerin üzerine kurulması düşünülen oteli yapacak olan firmanın belediyeye kepçe hibe etmek istediği ancak kepçenin ikinci el olduğu üzerine bu teklif geri çevrilirken, yenisinin alınması, parsel çevresindeki alanın tekrar değerlendirilmesi ve belediye meclis üyelerinin konu ile ilgili tekrar bilgilendirilmesi üzerine Belediye Başkanı Yusuf Civelek, ilgili 4 maddeyi geri çekti. İskenderun’un 5 yıldızlı otele kesinlikle ihtiyacı olduğunun altını çizen Başkan Civelek, bu mecliste halkın yararına olmayan hiçbir maddenin geçmediğini, bundan sonra da geçmeyeceğini belirtti.
Belediye meclisinin diğer gündeminde ise, kültür sitesinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi ele alındı. Kültür sitesinin ses sisteminin yenilendiği, bu nedenle mevcut fiyatın üzerine 300 TL eklenmesi görüşüldü. İskenderun Belediye Başkan vekili Cemil Ugutmen, konu ile ilgili söz alarak yapılacak etkinliklerde dışarıdan getirilecek olan ses sisteminin 1.500 TL olduğu bu nedenle uygulanan bu fiyatın İskenderun halkının yararına olduğunu belirtti.
İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ise, hizmet için paraya ihtiyaç olduğunu kaydederek, Bu kumbaraya benzer. Dışarıda 1.500 TL bizde ise, daha ucuz. Belediye kar kapısı değildir. Her şeyi halkımızın yararına yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + eleven =