MHP Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin, eşkıya saldırısını İsrail’le ilişkilendiren AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e yanıt verdi:

MHP Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin, “Milletimin tartışılmaz sağduyusuna seslenmek, içinde bulunduğumuz traji-komik hali ifşa etmek için bu açıklamayı yapmayı Hatay Milletvekili ve sorumlu bir vatandaş olarak görev kabul ediyorum” diyerek, sert açıklamalarda bulundu. Milletvekili Çirkin’in açıklaması şöyle:
“AKP iktidarının seçkinlerinin iki yüzlü ve tahrip edici politikalarının yüzlerce örneğini izlediğimiz ve hayretle karşıladığımız bu süreçte, önce Antakya’da bir maden ocağında 1 özel güvenlik görevlisinin şehit, 2 özel güvenlik görevlisinin yaralanması, daha sonra da İskenderun’da hain bir pusu sonucunda toprağa düşen 6 şehidimizin ve 7 yaralı evladımızın acısını yaşadığımız eşkıya saldırısını AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in İsrail’le ilişkilendirmesi acımızı daha da arttırmıştır. PKK eşkıyasının üstlendiği hain saldırının İsrail güdümlü olduğunu iddia eden Hüseyin Çelik’e devlet ciddiyeti, sorumlu siyaset çağrısı yapmanın bir anlamının olmadığını bilerek soruyorum:
Yaşadığımız bu eşkıya saldırısının İsrail’le ilişkisini belirlediğinize dair elinizde somut bir belge ve bilgi mevcut ise, ciddi bir devletin yapması gereken İsrail’e haddini bildirecek tavrı koymak ve hesabını sormak değil midir?
Böyle bir bilgi ve belgeye sahip değilseniz, merdiven altı dedikoduları yayarak, ihanet merkezli açılım politikanızı perdelemek arzunuza aziz şehitlerimizi malzeme etmek en basit değimiyle hafifliktir. Eşkıyayla mücadele yerine müzakere yapmanın bedelini vatan evlatlarının şehadeti ile sonuçlandığını görmeniz için daha ne kadar insanımızın toprağa düşmesi gerekmektedir? Siz eşkıyayı yok etmek, milletimizin ve devletimizin güvenliğini sağlamak için görevli değil de, PKK terör eylemlerini kah Ergenekon’a, kah İsrail’e yıkıp terör eylemlerini provokasyonla açıklayarak, en azından PKK’nın bir kanadını masum göstermek mi istiyorsunuz? Ağzınızdan düşürmediğiniz Allah korkusu, vicdan sızısı sizin için hep maske olarak mı kalacak? Sizi ve politikalarınızı lanetliyor, milletimizin sarsılmaz vicdanına havale ediyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here