Çarşamba günü (bugün) saat 17.00’de terörün lanetleneceği yürüyüşe Belediye Başkanı Dr.Yusuf H. Civelek de katılacak.

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, önceki gün kentte yaşanan terör saldırısında şehit edilen askerlerin ailelerine taziye mesajı gönderdi. Başkan Civelek ailelere hitaben gönderdiği taziye mesajı şöyle: “Evladınız, İskenderun’da kutsal görevini yaparken, hain bir saldırıda şehit oldu. Ümit Asker, Serhat Asker, Kerem Asker, Oğuz Asker, İsmail Asker, Erhan Asker ve Erol Asker bizim de evladımızdır. Vatan sağ olsun”. Aileleri telefonla da arayan Başkan Civelek, 6 askerin şehit düşüşünün acısının İskenderun’da da yaşandığını, ailelerin de acıyı büyük bir metanetle karşıladıklarını söyledi.
İskenderun’da roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen ve 6 askerin şehit olduğu saldırı sonrası kentte terörün şiddetle lanetlendiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H. Civelek, yaptığı değerlendirmede; “İskenderun halkı dün birliği, beraberliği ve huzuru hedef alan insanlık dışı terörist saldırısı karşısında çok büyük bir karalılıkla, soğukkanlılıkla hiçbir provokasyona izin vermeden bir arada durma iradesini göstermiştir. İskenderunlu hemşehrilerim, birliğin ve kardeşliğin bozulmasına izin vermeden terörü şiddetle lanetlemiştir. İskenderun halkı kendisine yakışanı yapmıştır. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Öte yandan İskenderun’da faaliyet gösteren derneklerin katılımıyla Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sahipliğinde 02 Haziran Çarşamba günü saat 17.00’de terörün lanetleneceği yürüyüşe Belediye Başkanı Dr.Yusuf H. Civelek de katılacak.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here