Hatay Barosu Başkanı Akgöl:

Hatay Barosu Başkanı Avukat Sinan Akgöl, İsrail’in insani yardım gemilerine yaptığı saldırı ve İskenderun’da yaşanan kalleş terörist saldırılarla ilgili yaptığı açıklamasında, “Kimden ve nereden gelirse gelsin her türlü şiddete karşıyız” dedi.
Yayınladığı yazılı mesajında ilk olarak İsrail’in insani yardım gemilerine yaptığı saldırıyı değerlendiren Akgöl, “27 Aralık 2008’de İsrail’in Gazze’ye saldırmasından bu yana dünyanın tanıklığında insani felaket yaşanmaktadır. Tüm dünyanın gözü önünde Gazze bir yıkıma, tecrite sahne olmaktadır. Filistin halkına karşı insanlık suçu işlenmektedir. İnsani amaçlarla gemide bulunan silahsız sivil kişilere karşı silah ve güç kullanarak onların ölümüne ve yaralanmalarına neden olmanın hiçbir hukuki ve insani izahı bulunmamaktadır. Birleşmiş Milletler ve NATO bünyesinde İsrail hakkında henüz etkili bir yaptırım kararı alınmamış olmasını bu suça iştirak olarak değerlendiriyoruz. Uluslar arası kamuoyu, Birleşmiş Milletler ve devletler savaşı durdurma iradesini tarafsız bir biçimde gösterebilmelidir” dedi.
Aynı süreçte İskenderun’da yapılan terörist saldırılara da mercek tutan Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl, “Kisecik’de bulunan maden ocağına saldırı ve bir özel güvenlik görevlisinin şehit olması, akabinde İskenderun Deniz İkmal Destek Komutanlığı’na yapılan kalleşçe saldırıda 6 şehit vermemiz, bir karakola açılan ateş, barış ve huzur diyarı olan ilimiz üzerinde özel bir strateji geliştirildiğini göstermektedir. Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Hatay’da tüm kurum ve bireyleri bu saldırılara karşı gereken tedbirleri almaya, bu saldırılara karşı birlik ve beraberlik içerisinde davranmaya davet ediyoruz. Hatay Barosu ve mensupları olarak şehit olan tüm vatandaşlarımız ve askerlerimize rahmet ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here