İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği yönetim kurulunun çalışmalarıyla, korunmaya muhtaç çocuklar Mersin’e geziye götürdü. Bir çoğunun ilk kez şehir dışına çıktığı Mersin gezisinde çocuklar, Tarsus Şelalesi’ni, Cennet Cehennem ile Astım Mağarası’nı ve Yedi Uyuyanlar Mağarası’nı görmenin ve ilk kez Hatay dışına çıkmanın tadına vardılar.
Yol boyunca birbirinden güzel şarkı ve türküleri seslendirerek tempo tutup alkışlayan çocuklar, Silifke’de yemek molası verdi. Gün boyu yeni yerler keşfetmenin mutluluğunu paylaşan çocuklara grup anneleri ve grup ablaları yardımcı oldu. İskenderun’a dönüşte gezinin yorgunluğunu iyice hisseden çocuklar yolculuk yaptıkları otobüsün koltuklarında uyuya kaldılar. Yaşadıkları günün mutluluğunu belleklerinden silemeyeceklerini ifade eden çocuklar, araçta bir yandan şarkı söylerken bir yandan da ayrılık gözyaşları döktüler.
Daha önce de Mersin, Antep ve Hatay gezileri düzenleyen, çocukları tiyatroya, sinemaya götüren Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği yöneticileri, çocukların eğitimlerine de katkıda bulunmak amacıyla dernek bünyesinde etüt çalışmalarını sürdürüyor. Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, çocukların eğitim konusunda güzel şeyler başarabilmesi için yönetim kurulu olarak özverili bir şekilde çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Çakmaklı, Mersin’e düzenledikleri gezi için de katkı sunan hayırseverlere teşekkür etti. “Çocuklarımızın eğitim desteğinin yanı sıra sosyal aktiviteler, hayata bakış açıları konusunda da desteğe ihtiyaçları var” diyen Başkan Zeynep Çakmaklı, “Çocuklarımız ülkemizin doğal güzelliklerini tanısınlar istedik. Hatay, Mersin ve Gaziantep’den sonra yeniden Mersin’e gezi düzenledik. Çocuklarımız doğal güzelliklerimizi gördüler. Onların da ülkemizi tanımaya hakları var diye düşündük. Bu düşüncemizi destekleyenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here