MHP camiasından teröre büyük tepkiİskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önünde toplanan Milliyetçi Hareket Partililer, Şehit Pamir Caddesi’ni trafiğe kapattılar. Burada sloganlar atan partilileri İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel sakinleştirmeye çalıştı.
Sabah saatlerinde parti binası önünde bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partililer, terör örgütü aleyhine slogan attılar. Parti önünde yapılan açıklamaya Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman ve MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül yapılan terörü protesto eylemine destek verdiler.
Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, yaptığı açıklamasında, “Bizim fidanlarımız gitti. Açılım hesabı yapanlar bunun da hesabını yapsınlar. Şehir içerisindeki askeri birliğe saldıranlar, bu cüreti nereden buluyorlar, anlamak mümkün değil. Biz her gün şehit haberleri duymaktan bıktık. İçimiz kan ağlıyor. Artık bu terör saldırıları durdurulsun” dedi.
Ardından konuşan MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül ise, “Terörist başının yapmış olduğu bir açıklamayı hiç kimse unutmasın. Terörist başı 30 Mayıs’tan sonra olacaklardan ben sorumlu değilim, olacaklardan hükümet sorumlu açıklamasını yapmıştı. 30 Mayıs’ı bir kaç dakika geçti, sonra da bu olaylar meydana geldi” diyerek hain saldırıyı kınadı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + seventeen =