Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı İlboğa kışlası İkmal Destek Komutanlığı’ndaki askerlerin nöbet değişimi sırasında görev yerlerine gitmekte olan askeri araca TEM otoyoluna yakın mesafede, Amanoslar kırsal alanında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensuplarınca roket atarlı ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit düşen askerlerimiz, düzenlenen törenin ardından askeri helikopterlerle memleketlerine gönderildi.
Meydana gelen saldırıda 6 Mehmetçiğimiz şehit düşmüş, 7 Mehmetçiğimiz de yaralanmıştı.
MHP camiası Pac Meydanı’ndan başlamak üzere şehit cenazelerinin memleketlerine gönderileceği İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı’na kadar Türk bayrakları ile birlikte yaklaşık 3 kilometre yol yürüyerek terör olaylarını protesto ettiler.Kahramanlarımız memleketlerine gönderildi
İskenderun-Adana E-5 karayolunu bir süre trafiğe kapatan ülkücüler, Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı önünde kalleş saldırıyı protesto ettiler ve hükümet aleyhine slogan attılar.
Şehit Mehmetçiklerin Türk bayrağına sarılı tabutları İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı’ndan askeri helikopterlerle memleketlerine gönderildi. Basın mensuplarının alınmadığı törene Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in yanı sıra askeri ve mülki erkanın katıldıkları öğrenildi.

3 Yorumlar

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + 10 =