İskenderun Filistin Gönüllüleri Platformu, Saadet Partisi ve Memur-Sen İskenderun temsilciliği, Boyacılar Parkı’nda açıklamada bulunarak, İskenderun Deniz İkmal Destek Komutanlığı’na yapılan kalleş saldırıyı şiddetle ve nefretle protesto ettiler.İsrail’e ‘One minute’ deme zamanı
Kalabalık bir topluluğun da destek verdiği protesto gösterisinde ilk olarak İskenderun Filistin Gönüllüleri Platformu adına açıklamada bulunan Kemal Kemahlı, hem 6 Mehmetçiğimizin şehit edildiği hain saldırıyı; hem de İsrail’in uluslar arası sularda Gazze’ye doğru hareket eden İnsani Yardım Vakfı’nın yardım gemilerine yönelik vahşi saldırısını kınadı. Her iki menfur saldırı arasında gözle görülen bir bağ olduğunu ileri süren Kemahlı, “İskenderun’da askerlerimizi şehit eden el ile Akdeniz’de yardım gemilerimize saldırarak yardım gönüllülerini şehit eden el aynıdır. Kentimizde yaşanan terör olayı dolayısıyla aziz milletimizin provokasyonlara gelmemesini rica ediyoruz. Hükümetimizden terör devleti İsrail’le tüm ilişkilerin kesilmesini, Siyonist rejim büyükelçisinin sınır dışı edilmesini ve vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak için her türlü girişimi başlatmasını istiyoruz” dedi.
Ardından konuşan Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan da, kalabalığa hitaben yaptığı değerlendirmesinde, “Hatay halkı olarak acımız büyüktür. Daha dün Antakya Kisecik’te maden ocağına yapılan saldırı, bugün Modern Evler’de askeri tesise yapılan saldırının zamanlaması düşündürücüdür. İsrail’in gemilere saldırısıyla eş zamanlı saldırı, saldırıyı gerçekleştirenlerin aynı elden yönetildikleri ve aynı amaca hizmet ettiklerini göstermektedir. Esas şimdi İsrail’e ‘one minute’ deme zamanıdır“ diye konuştu.
Son olarak açıklamada bulunan Memur-Sen İskenderun ilçe temsilcisi Can Cankesen de, insanlığa karşı yapılacak her türlü saldırının ve terörün dilinin, dininin ve ırkının olamayacağını; saldırıda hayatını kaybeden şehit askerlerimize ve amaçları sadece Filistin halkına insani yardım götürmekte olan ve İsrail tarafından katledilen gönüllülere Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı diledi.
Protestocu grup daha sonra olaysız bir biçimde dağıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 3 =