Patrik Younan açılış için İskenderun’a geliyorSüryani Katolik Mutlu Antakya Patriği Mar Ignatios Yusuf III Younan ve beraberindeki 6 başpiskopos, bir dizi ziyarette bulunmak üzere İstanbul’a geldi. Patrik Younan ve beraberindeki heyet, İstanbul’daki temaslarının ardından 31 Mayıs günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret edecek. Ziyaretten sonra Younan’ın 1 Haziran’da İskenderun Süryani Katolik Kilisesi’nin açılışını yapmak üzere Hatay’a gelecek.
İskenderun Süryani Katolik Kilisesi’nde hummalı bir çalışma yaşanırken, açılış gününe kadar hazırlıkların tamamlanacağı belirtildi.
İskenderun Süryani Katolik Kilisesi yetkilisi Atilla Sezar Kurutan, Pazar gününe kadar kilisenin tüm eşyalarının getirileceğini belirterek, “Açılış gününe kadar tüm hazırlıklarımızı bitireceğiz ve 1 Haziran günü kilisenin ilk ayini yapılacak” dedi.
Patrik Younan ve beraberindeki heyet, İstanbul’daki temaslarının ardından 31 Mayıs günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret edecek. Ziyaretten sonra Younan’ın, 1 Haziran’da İskenderun Süryani Katolik Kilisesi’nin açılışını gerçekleştirmek üzere İskenderun’a geçeceği öğrenildi. Söz konusu açılışın ardından 2 Haziran günü Antakya’ya gelecek Younan’ın, saat 11.00’da Saint Pierre Kilisesi’ndeki ayine katıldıktan sonra karayoluyla Suriye’ye geçeceği edinilen bilgiler arasında.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × one =