Yenişehir Mahallesi’nde yıllardır derme çatma bir evde yaşayan Hediye Çelik’in evi, İskenderun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yenilendi. Eşinin ölümünden sonra kızı ve torunları ile birlikte yaşam mücadelesi veren Hediye Çelik, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadı.
İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, İskenderun Sağlık Grup Başkanı Yavuz Selim Yıkıcı ve Kaymakamlık vakfı mütevelli heyeti de restore edilen evde incelemelerde bulundular. İskenderun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından evin iç ve dış boya, bakım ve onarımının yanı sıra çocuklar için de yatak, ranza ve kanepeler alındı.Çöp evden sağlıklı yaşama
İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, yaptığı açıklamasında, “Yardıma muhtaç olan ailemiz hijyenik olmayan bir evde zor şartlar altında yaşıyordu. Toplam 8 bin TL maliyetle evin bakım ve onarımını yaptırdık” dedi. Çocuklarının ve torunlarının artık daha sağlıklı ve hijyenik bir evde yaşayacağını söyleyen yaşlı kadın Hediye Çelik ise, “Allah devletimizden razı olsun. Burada çok zor şartlar altında yaşıyorduk. Damımız akıyor, pencerelerimizin camları yoktu. Sağ olsun devletimiz evimizi yeniden yaptı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 1 =