Çocuklarım aç iş istiyorum

2
91

Çaresiz bir annenin feryadına lütfen duyarsız kalmayın:

Çocuklarım aç iş istiyorum
5 çocuk annesi Safiye Çağrı, eşinin çalışamayacak durumda olması ve hiçbir gelirlerinin bulunmaması dolayısıyla zor günler geçiriyor. İskenderun’a bağlı Denizciler beldesinde ikamet eden 5 çocuk annesi Safiye Çağrı, eşinin diyaliz hastası olması dolayısıyla çalışamadığını, hiçbir gelirleri olmadığı için çocuklarının bazen aç okula gittiğini kaydetti. Bugüne kadar İskenderun Kaymakamlığı, İskenderun Belediye Başkanlığı, Denizciler Belediye Başkanlığı ve AK Parti İskenderun İlçe Başkanı’yla görüştüğünü belirten ve sadece iş istediğini dile getiren Safiye Çağrı, “Bana sadece İskenderun Kaymakamlığı sahip çıktı. Allah devletimizden razı olsun” dedi.
Yaşadığı trajediyi haber ekibimize anlatırken gözyaşları dinmeyen Safiye Çağrı, kentimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarındaki yetkililerden ve hayırseverlerden Allah rızası için kendisine bir iş imkanı verilmesini isteyen 5 çocuk annesi Safiye Çağrı, “Denizciler beldesinde oturuyoruz. Kirayı veremediğimiz için ev sahibi bizi evden çıkarmak istiyor. Eşim diyaliz hastası olduğundan haftada 3 gün makineye bağlı halde yaşıyor. Eşim çalışabilecek durumda olsa bu sıkıntıları yaşamazdık. Hiçbir gelirimiz yok. İskenderun Kaymakamlığı bize sahip çıktı ve 150 TL para veriyor. Ama bu parayla 5 çocuğumun ve hasta eşimin ihtiyaçlarını karşılamak bir yana kirayı bile veremiyoruz. Bugüne kadar İskenderun Belediye Başkanlığı, Denizciler Belediye Başkanlığı, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı’nın kapısını çaldım ve sadece iş istedim. Bana hiçbiri yardımcı olmadı. Sadece İskenderun Kaymakamlığı sahip çıktı. Hayırseverlerimizden ve devletimizin kurum yetkililerinden tek beklentim namusumla çalışabileceğim bir iş imkanı verilmesidir” diye konuştu.

2 YORUMLAR

  1. SAFİYE ÇAĞRI
    Denizciler Şirinyurt Mahallesi Mehmet Akif Caddesi 37 sk. No: 11
    Tel: 0538 966 08 80

  2. bende denizcilerde oturuyorum ama bayanı tanımıyorum.mümkünse bayanın adresini yada numarasını alabilirmiyim? kendisini ziyaret etmek istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − sixteen =