Tosçelik tesislerine hayran kaldılar

0
714

Tosçelik tesislerine hayran kaldılarCOMENIUS projesi kapsamında kentimize gelen ve Tosçelik Fen Lisesi’nin konuğu olan yabancı öğrenciler Osmaniye’de kurulu bulunan Tosçelik Yassı ve Yapısal Çelik Üretim Tesisleri’ni gezerek, Tosyalı Holding CEO’su Suhat Korkmaz’dan fabrikanın işleyişi hakkında bilgiler aldılar.
Hatırlanacağı üzere, Tosçelik Fen Lisesi’nin, 2008-2010 yılı Avrupa Teklif çağrısı üzerine başvurduğu COMENIUS projesi Almanya, Polonya, Litvanya ve Romanya ülkelerinin katılımıyla kabul edilmişti. Tosçelik Fen Lisesi’nin konuğu olarak İskenderun’a gelen bu ülkelerin öğrencileri, kentimizde bulundukları süre içinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na katılırken, bunun yanı sıra Tosçelik Fen Lisesi’nin misafirperverliğinde Hatay’ın tarihi değerlerini de tanıma fırsatı buldular. Heyete öncülük eden Tosçelik Fen Lisesi yetkilileri, Türk halkının kültürünü, yaşam şeklini, özellikle Hatay’daki farklı din ve dillerdeki farkındalığı anlatmaya çalıştılar.
4 ülkeden 30 öğrenci ve öğretmen, Osmaniye’deki Tosçelik Yassı ve Yapısal Çelik Üretim Tesisleri’ni de ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde görüp incelediler. Tosyalı Holding CEO’su Suhat Korkmaz, öğrencilere gezi sırasında eşlik ederken, İngilizce olarak sunum yaptı. Korkmaz, öğrencilerin sorularını geniş ve ayrıntılı bir şekilde cevaplarken öğrenciler, çevre temizliğiyle göz kamaştıran Tosçelik Yassı ve Yapısal Çelik Üretim Tesisleri’ne hayran kaldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + eleven =