İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, CHP’nin 33. Olağanüstü Kurultay’ı hakkında değerlendirmede bulundu:
İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, CHP’nin 33. Olağanüstü Kurultay’ı hakkında değerlendirmede bulundu. Başkan Civelek, “Partimizin 33. Olağan Kurultayı olağanüstü bir heyecan ve coşku içinde ve son derece yüksek bir katılımla gerçekleşmiştir. Kurultaydaki coşku toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşılmış, televizyonlarda iki gün boyunca olağanüstü bir ilgiyle izlenmiştir. Kurultayımız Türkiye’nin en örgütlü, en birikimli partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün dinamiklerini harekete geçirmiştir” dedi. Başkan Civelek, açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi:
“Cumhuriyet Halk Partisi’nde esas olan parti içi demokrasidir. Parti içi demokrasi hayata geçmiş ve kadrolar yenilenmiştir. Yenileşme, değişim ve en birikimli kadroların göreve gelmesi iktidar alternatifi olan bir siyasi parti için yaşamsal önemdedir. Büyük bir değişimi ve yenileşmeyi gerçekleştiren 33. olağan kurultayımız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Türkiye’nin önünü açmıştır.
Olağan bir kurultayı, Türkiye genelinde olağanüstü büyük bir siyasal harekete dönüştüren, toplumun bütün kesimlerinin beklentileri ve çok büyük desteğidir. Kurultayımızın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here