Paraşütçüler gökyüzüne renk kattıİskenderun semaları, yamaç paraşütçülerinin atlayışıyla bir kez daha renklendi. Yamaç Paraşütü sporunun yapıldığı sayılı atlayış merkezlerinden biri olan İskenderun semalarında süzülen sporcular, kentin profiliyle birleşen güzel görüntülerle buluştu.
İskenderun Belediyesi 1.Havacılık ve Bahar Şenliği 50 sporcunun katılımıyla başladı. Türk Hava Kurumu (THK) İskenderun Sportif Havacılık Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen 1.Havacılık ve Bahar Şenliği başladı. Mersin, Adana, Konya, Akşehir, Antalya ve Kayseri’den 50 yamaç paraşütçüsü ve model uçak-tekne pilotlarının katıldığı Şenlik kapsamındaki uçuşlar pazar günü de devam edecek. Sabahın erken saatlerinde 1200 mt.lik kalkış pistine gelen sporcuların paraşütle uçuşları gün boyu devam etti. Anıt Alanı’na inişte zaman zaman uygun hava koşullarının da sağladığı olanakla 600 metre irtifaya kadar ulaşıldı.
Anıt Alanına iniş yapan paraşütleri meraklı halk ıslık ve alkışlar ile karşıladı Türkiye’nin eşsiz güzellikleri içersindeki İskenderun’un bu spor için biçilmiş kaftan olarak ifade edildi. Şenlik, yamaç paraşütü atlayışlarının yanı sıra model uçak ve tekne pilotlarını da buluşturuyor. Şenlik kapsamında model uçak ve tekne gösterileri de programa alındı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 2 =