Hatay İHH Başkanı Zekeriya Kanat, 24 Mayıs’ta Gazze’ye gemiyle gidecek olan yardım faaliyetinde 2 kişiyle yer alacaklarını belirtti:

“Rotamız Filistin yükümüz insani yardım”

İskenderun Filistin Gönüllüleri Platformu adına açıklamada bulunan Hatay İHH Başkanı Zekeriya Kanat, 15 gemi ile ‘Rotamız Filistin, yükümüz insani yardım’ kampanyası çerçevesinde 24 Mayıs’ta vira Bismillah diyerek Gazze’ye gitmek üzere demir alacaklarını kaydetti. Hasan Baba Restoran’da kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen İskenderun Filistin Gönüllüleri Platformu üyeleri, basın mensuplarıyla bir süre sohbet ettiler. Platform adına değerlendirmede bulunan Hatay İHH Başkanı Zekeriya Kanat, 24 Mayıs’ta Gazze’ye gemiyle gidecek olan yardım faaliyetinde 2 kişiyle yer alacaklarına dikkat çekerek, “Bilindiği üzere Gazze yıllardır İsrail tarafından yoğun bir ekonomik ve siyasi ambargoya maruz bırakıldı. Sadece ambargoyla yetinmeyen Siyonist İsrail, geçen yıl Gazze’ye saldırarak kadın ve çocukların da içinde bulunduğu yüzlerce kişiyi katletti. Bizler İsrail’in yaptığı zulümleri sürekli olarak tel’in ettik ve bu insanlık, hukuk dışı ambargonun kalkması için mücadele ettik. Son olarak bu yılın başında 200 araçlık konvoyu Mısır’ın tüm engellemelerine rağmen Gazze’ye ulaştırmayı başardık. Şimdi de 15 gemi ile ‘Rotamız Filistin, yükümüz insani yardım’ kampanyası çerçevesinde 24 Mayıs’ta vira Bismillah diyerek Gazze’ye gitmek üzere demir alacağız. Türkiye’den 1’i yolcu gemisi olmak üzere 8 gemi, Avrupa’dan da 7 gemi yola çıkacak. Gemiler Kıbrıs’ta bir araya geldikten sonra toplu olarak Gazze’ye hareket edecek. Yük gemilerinde inşaat malzemeleri, tıbbi malzemeler, engelli arabaları, ultrasyon cihazı, jeneratör ve çocuk parkları gibi malzemeler bulunuyor. 24 Mayıs’ta Antalya’dan yola çıkacak olan yolcu gemisinde ise yaklaşık 500 yolcu bulunacak. Yolcular arasında Avrupa ülkelerinden ve Türkiye’den parlamenterler, STK yöneticileri, yazarlar, entelektüeller ve aktivistler yer alacak. Biz de 2 kişiyle bu faaliyetlerde yer alacağız. Bendeniz Zekeriya Kanat ve İHH gönüllümüz Cengiz Akyüz kardeşimiz bu ayın 23’ünde Antalya’ya, oradan da gemiyle Gazze’ye hareket edeceğiz. Gazze’ye gidecek olan yük gemilerimizden biri bugün ya da yarın İsdemir Limanı’na yanaşarak yükünü alacaktır. Bu gemiye 2200 ton çimento, 600 ton demir ve 30 ton kalekim yüklenecek. Bu arada Afganistan’da yetimhane kurmak için giden bir İHH çalışanı ve 2 gönüllüsü uçak kazasında vefat etmiştir. Onlara da Allah’tan yardım diliyoruz. Kampanyamıza destek veren platformumuzun tüm üyelerine ve Hatay’a İHH İnsani Yardım Vakfı adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

2 Yorumlar

  1. kendi vatanini topraklarini satmis bir millete yardim ediyoruz . unutmayalim İmam Hüseyini. kendi halkimiz 3 kurusa calisirken neden bu kadar yardim severiz .

  2. Yine pis kokular, kendi kendimize yetemiyoruz vede tarihte Türkleri hep arkadan vuran bir toplum için bu kadar fedakarlık zoruma gidiyor ( tabi toplanan yardım gerçekten yollanıyorsa ki inanmıyorum) , şurada kendi memleketimiz için birşeyler yapın bizde destek olalım. ne dersiniz, en iyi filistinli ölü olandır= bakın Yaser Arafat’ın sesi çıkıyormu ?=

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here