Dörtyol’da eğitim ve öğretim veren Özel Tufanlar Yıldızlar Koleji, 2009-2010 mezunlarını duygunun, hüznün, aynı zamanda mutluluğun ve gururun, birlikte yaşandığı mezuniyet gecesiyle uğurladı. Mezuniyet gecesinde mezun olan öğrenciler kadar okulun kurucusu iş adamı Osman Tufan’da sevinci ve hüznü bir arada yaşadı.
Grand Plaza’da düzenlenen mezuniyet gecesine Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kemal Karahan, Özel Tufan Yıldızlar Koleji Kurucusu iş adamı Osman Tufan, Erenler Demir-Çelik fabrikası sahibi Sabit Eren, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep birlikte okunmasının ardından mezun olan öğrenciler merdivenden tek tek piste gelirken, kız öğrenciler güzellikleri ve zarafetleriyle, erkek öğrenciler ise şıklıklarıyla göz kamaştırdılar.
Gecede en duygulu konuşmayı Özel Tufan Yıldızlar Koleji Kurucusu Osman Tufan yaptı. Tufan’ın oldukça mutlu ve aynı zamanda duygulu olduğu gözlenirken, konuşurken de zaman zaman kelimeler boğazında düğümlendi. Böylesi bir okulu ülkemize ve bölgemize kazandırmanın hazzını hiçbir şeyde yaşamadığını belirten Osman Tufan ayrı bir mutluluğu ise oğlunun da mezun olmasıydı. Mezun olan tüm öğrencilerin kendisinin bir evladı olduğunu kaydeden Özel Tufan Yıldızlar Koleji kurucusu Osman Tufan, “sizler bizim geleceğimizsiniz. Şu an sizlerle aynı mutluluğu ve gururu yaşıyorum. Ümit ediyorum ki; sizler ileride ülkemizin çeşitli kademelerinde görev alacaksınız. Mezuniyetiniz kutluyor, hayatınızda üstün başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diye konuştu.
Daha sonra konuşma kürsüsüne gelen Dörtyol Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, tüm okulların özel olmasının ülkeye büyük kazançlar sağlayacağını belirtti.
Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı ise, her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu kaydettiği konuşmasında mezun olan öğrencilere kendi işlerini kurmalarını tavsiye etti. Türkiye’de her 4 üniversite mezununun 1’inin işsiz olduğunu ifade eden Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, tüm öğrencilere başarılar diledi.
Yapılan konuşmaların ardından Özel Tufan Yıldızlar Koleji Kurucusu Osman Tufan, okula emeklerinden dolayı Okul Aile Birliği Başkanı ve Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı’nın eşi Gürgönül Sandıkçı’ya çiçek takdiminde bulundu.
Yoğun katılımın olduğu mezuniyet gecesinde öğrenciler yaptıkları vals gösterisi ile velilerini büyülerken, daha sonra erkek öğrenciler anneleriyle dans ederek geceye ayrı bir renk kattılar.
Mezuniyet gecesinde son olarak protokol mensupları ile Özel Tufan Yıldızlar Koleji Kurucusu Osman Tufan öğrencilere mezuniyet belgelerini takdim etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here