Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 2010 yılı planlı faaliyet programında yer alan Zıpkınla Balık Avı Akdeniz Bölgesi Şampiyonası, 22 Mayıs Cumartesi günü İskenderun’a bağlı Arsuz beldesinde yapılacak.
İskenderun Balık Adam ve Sualtı Sporları Kulübü Başkanı Sami Uygur, federasyonun faaliyet programı çerçevesinde Zıpkınla Balık Avı Akdeniz Bölge Şampiyonası’nın Arsuz’da gerçekleştirileceğini belirterek, şampiyonanın bölgelerinde yapılan ikinci etkinlik olduğunu söyledi.
İlk iki sırayı alan takımların Türkiye şampiyonasına gideceğine dikkat çeken Sami Uygur, ilk sıralarda yer alan sporcuların da Gökçeada da yapılacak ikinci bir yarışmaya katılarak Türk Milli Takımı’nı oluşturacak sporcu grubunu belirleyeceğini ifade etti.
İskenderun Balıkadam ve Sualtı Sporları Kulübü olarak bugüne kadar en başarılı kulüplerden biri olduklarının altını çizen Başkan Uygur “Sadece geçen yıl iyi bir sezon geçiremedik. Daha önceki yıllarda şehrimize hep Türkiye birincilikleri getirdik. Bu yıl da Türkiye birincisi olmak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Uzun müddettir sporcularımız çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sonucunda istediğimiz sonucu alacağımıza inanıyorum” dedi.
Arsuz’daki yarışların balıkçı barınağı ile fener arasındaki sahil kıyısı boyunca yapılacağını kaydeden Uygur “İskenderun Balık Adam ve Sualtı Sporları Kulübü olarak dört sporcu ile katılıyoruz. Takım kaptanımız Kemal Akgüner, Halil Oyucu, Bilal Gökçe ve Ali Köse sporcularımız arasında yer alıyor. Yarışmaya Adana, Mersin, Antalya, Gaziantep, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İskenderun iki takımla katılacak. Van’ın da gelme durumu var. 22 Mayıs Cumartesi günü sabah saat 09.00’da yarışlar başlayacak. Yarış yaklaşık 6 saat sürecek. Sonrasında denizden sporcuların avladıkları balıklarla Arsuz Otel’de toplanılacak ve aynı otelde ödül töreni düzenlenecek. Ayrıca yarışları izlemek üzere federasyon başkanı ile KKTC federasyon başkanı da hazır bulunacak. Bu yarış aynı zamanda İskenderun için iyi bir tanıtım olacak” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here