ÇALIŞKAN: “GENÇLİK İŞSİZ VE MANEVİ BUNALIMDA”Saadet Partisi Hatay İl Yönetimi yeni binasına taşınan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay şubesine ziyarette bulunarak Şube Başkanı Recep Bilginle görüştü.
Vali Ürgen alanı yakınlarında bulunan yeni hizmet binasına taşınan AGD Gençlik Derneği Başkanı Recep Bilgin şunları söyledi.
“2002 yılından beri çalışmalarını çeşitli adreslerde devam eden derneğimiz artık kendi binasında hizmete devam edecektir. Bundan böyle daha güzel ortamda daha faydalı faaliyetlere imza atacağız.”
Daha sonra söz alan Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan da Anadolu Gençlik Derneğinin çalışmalarını överek büyük fedakârlıklarla çalışmalarını sürdüren derneğin son dönemde kültürel faaliyetlere ağırlık veren çalışmalarını takdir ettiğini belirtti. Çalışkan “Toplum olarak sosyal felaketin eşiğinde bulunuyoruz. Son dönemde çöküntü ve manevi bunalım had safhaya ulaşmış durumdadır. Gençlerimiz işsiz, işsizliğin sonucu olarak da sosyal çöküntü yaşanıyor, gençliğimiz manevi bunalımdadır. Buna çare bulması gerekenler sağa sola sataşarak ülkeyi gerginlik ortamına sokarak günlerini geçiriyor.
Bu dönem gençlikle ilgili faaliyet gösteren, manevi değerlere sahip kuruluşlara çok daha büyük görev düşüyor. Anadolu Gençlik Derneğimiz bu çalışmalarda öncü kuruluş durumundadır. Çalışmalarda motor görevi üstlenmektedir. Gençlik bir milletin geleceğidir. Gençliğe yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + four =