Modern Evler Mahallesi büyük bir faciaya gebe..

Taş ocağı kamyonları tehlike saçıyor

Kentimiz Modern Evler Mahallesi’nde taş ocağı yolunda meydana gelen kazada facianın eşiğinden dönüldü. Edinilen bilgilere göre taş ocağına malzeme almaya giden kamyon dikkatsizlik sonucu evin duvarına çarparak demir kapısını kırdı.
Evde kimsenin bulunmaması can kaybını önlerken, ev sakinleri ve çevredekiler çarpmanın etkisiyle deprem olduğunu sanarak kendilerini dışarı attı. Bazı vatandaşlar korkudan ne yapacağını bilmezken, olaya tepki gösteren mahalle sakinleri “Yetkililerin önlem alması için illa ki bir gün bu yolda birinin ölmesi mi lazım? Taş ocağından koca koca kamyonlar buradan geçiyor. Kendi canımızdan vazgeçtik, çocuklarımızı düşünüyoruz. Koca kamyonun evin bahçesinde ne işi var” dediler. Korkudan kendilerini dışarı atan mahalle sakinleri, taş ocağı yolunun değiştirilmesini istedi.
Kaza anını gören Hüseyin Salgın olayı anlatarak, taş ocağı kamyonlarının tehlike meydana getirdiğini, evlerinin toz toprak içerisinde kaldığını belirtti.
Yetkililere çağrıda bulunan mahalle sakinleri, “Can ve mal kaybı her an olabilir, taşocağı kamyonlarının bu yolda çalışmasını istemiyoruz, illa ki birinin ölmesi mi lazım” şeklinde görüş ortaya koydular.
Eyüp Süzer isimli vatandaş ise yaptığı açıklamasında, “Bütün mahalle mağdur durumda. Tozdan astım hastası olduk. Kazanın olmasını kimse istemez. Her gün dinamitler patlatılıyor. Bebeklerimizin sağlığı bozuldu. Bir an önce ne yapılacak ise yapılsın. Burası büyük bir faciaya gebe. Yüklü arabanın freni patlasa okuldan çıkan öğrenciler Allah korusun ölümle burun buruna gelir. Yetkililer bu konuya çözüm bulsun” ifadesinde bulundu.
Kazayı duyan ev sahibi Ahmet Küpeli de, “Bu yol buradan kalksın. Herkes rahatsız. Yaz günü kapı pencere açamıyoruz. Bu yol değiştirilsin. Senelerdir belediyeye söylüyoruz.100 metre aşağıda okul var, çocuklarımız için taş ocağı yolu büyük tehlike” dedi. Meydana gelen kazada can kaybı olmazken, evde ve kamyonda maddi hasar meydana geldi.

1 YORUM

  1. yilardir söylüyorum defalarca yetkili birimlere yazdim sikayetlerden bulundum daracik sokaklardan 60.tonluk kamyon.lar her gün sabahtan gece saat 12.ye kadar mahllelinin sesten kulaklari sagirlasmis toz yutmaktan bogazi tikanmis ilgilenen yok sesini duyan yok cok merak ediyorum bu modren evlerine özel olarak verilen bir cezami bir mahlle bu kadar sahipsiz olamaz pes dogrusu

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here