Yeni İskenderunspor Kulüp Başkanı Sedat Uysal, İskenderun Kaymakamı, Belediye Başkanı, bölgemiz milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve esnafa çağrıda bulunarak, 3. lig yolunda kalan son iki maç için herkesten destek istedi:

Son viraja girilirken şehir olarak bütünleşelim“Son viraja girilirken şehir olarak bütünleşelim”

3. lig yükselme grubunda mücadele eden Yeni İskenderunspor’un yönetim kurulu üyeleri, Yeni İskenderunspor tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek bulundukları konumun önemine değindiler ve sıkıntılarını dile getirdiler.
Yeni İskenderunspor tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısına Kulüp Başkanı Sedat Uysal ve yönetim kurulu üyelerinin tamamı katılırken, antrenör Can Güven ve takım kaptanı Ender Tıraş ’ ta toplantıda hazır bulundu.
Yeni İskenderunspor Kulüp Başkanı Sedat Uysal, takımın son iki müsabakayı da kazanarak üçüncü lige çıkabilmesi için kentimizin kaymakamıyla, belediye başkanıyla, milletvekilleriyle, siyasi parti temsilcileriyle ve esnafıyla bir bütün olması gerektiğine dikkat çekerek, “Sezon başında yeni bir oluşumla kurulan bu takım Hatay’da şampiyonluğunu ilan ederek grup maçlarına gitmeye hak kazanmıştı. Türkiye genelinde bölgeler halinde oluşturulan maçlar da biz 5. grup olarak Malatya’da mücadelemizi sürdürdük. Malatya’da oynanan tüm maçlarımızı da kazanarak Malatya bölge şampiyonluğu yaşadık. Şimdi en önemli dönemeçteyiz. Çünkü turuncu-mavi renklerin kente profesyonel takımı getirmesine sadece iki maç kaldı. Allah’ın izniyle bu maçları da alarak kentimize büyük bir sevinç yaşatacağız” açıklamasını yaptı.
Bütçeyle ilgili konulara da değinen Uysal, “Bugüne kadar takıma yapılan tüm destekler için herkese teşekkür ediyorum. Sezon başında 3. lig hedefiyle yola çıkarken terfi müsabakalarına katılana kadar olan kısım için belirlediğimiz bütçe 350 bin TL idi. Bu bütçe yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımızın katkıları, toplanan bağışlar ve düzenlenen gecenin geliri ile sağlanmaya çalışılmıştır. Bugün itibariyle yönetim kurulu üyelerinin katkısı 130 bin TL, muhtelif bağış 173 bin TL, gece geliri 44 bin TL olmak üzere toplam gelirimiz 347 bin TL mertebesinde olmuştur. Giderlerimizde üç aşağı beş yukarı 347 bin TL civarındadır. Elimizdeki paranın tamamı bitti. Şimdi herkesten destek istiyoruz, bu takımı mutlaka 3. lige çıkartmamız gerekiyor. Önümüzde çok önemli 2 final maçı bulunuyor. Ekibimizin son iki müsabakayı da kazanarak başarıya ulaşabilmesi için son bir hamleye ihtiyacımız bulunmaktadır. Sayın kaymakamımız, belediye başkanımız, milletvekillerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, yazılı ve görsel basınımız, esnafımız ve akla gelen her kesimin desteğini tam olarak arkamızda hissedemezsek, şehir olarak bütünleşemezsek bu başarıya ulaşmamız hayal olur. Son viraja girilirken bu takıma maddi ve manevi destek şarttır” şeklinde görüş bildirdi.
Daha sonra konuşan uzun yıllar profesyonel olarak futbol oynayan ve turuncu-mavili takımdan yetişen Ender Tıraş da, kısa bir açıklama yaparak “Ben yıllardır birçok ligde top oynadım. İskenderunspor bıraktığım gibi değil. Bu durum beni ciddi anlamda üzdü. Son olarak oluşturulan bu ekipte yer almayı canı gönülden istedim. İskenderun’a 3. lig sevincini yaşatacağız” dedi.
Antrenör Can Güven ise teknik kadro, yönetim ve futbolcular olarak çok iyi bir hava yakaladıklarını ve bu olumlu rüzgarla kalan iki maçı da kazanıp 3. lige çıkacaklarını belirtti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − five =