Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, 4 yıl önce inşa ettirip eğitim camiasına kazandırdığı Tosçelik Fen Lisesi’nden ilk kez mezun olan öğrencilerle bir araya gelerek, yaşam yolunda öğrencilere cesaret verdi:

“Sizler en büyük servetimizsiniz”

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Tosçelik Fen Lisesi’nden bu yıl mezun olan öğrencilere hayatta başarılı olmanın yolları anlattı. Hayatta edindiği tecrübeleri ve başarılı iş yaşamını her ayrıntısıyla aktaran işadamı Fuat Tosyalı, öğrencilerden aldığı enerjiyi hiçbir şeyden almadığını söyledi.
4 yıl önce temelleri büyük bir heyecanla atılarak ülkemize ve bölgemize kazandırılan ve bu süre içinde büyük başarılara imza atan Tosçelik Fen Lisesi’nden ilk mezun olan öğrencilerle okulun kurucusu Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı bir araya geldi.
Öğrencilere öğütler veren işadamı Tosyalı, aynı zamanda hayatta başarılı olmanın altın kurallarını paylaştı.
Tosçelik Fen Lisesi’nden mezun olan öğrencilerin ülkenin çeşitli kademelerinde görev aldıklarında işte o zaman en büyük servete sahip olacaklarının altını çizen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, insanın ne için var olduğunu bildiği takdirde hayatını şekillendireceğini kaydetti.
Okuldan bu yıl mezun olan öğrencilere yaptığı konuşmayla hayat yolunda cesaret veren işadamı Fuat Tosyalı, doğru ilişkilerin (Networking), güzel dostlukların, insanın kendine güveninin iş yaşamında bütün kapıları açtığını ifade etti.
Konuşmasını geçmişte kendisinde kalıcı izler bırakan anılarını paylaşıp öğrencileri sıkmadan devam ettiren Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Sizler bu güzel ülkemizin geleceğisiniz. Ben bütün enerjimi sizlerden topluyorum. Bu okula girmek için çok çalıştınız, yine çok çalışarak bu okulu bitirdiniz. Şimdi üniversiteye gideceksiniz. Ve daha sonra hayata atılacaksınız. Çünkü siz bu okula seçilerek gelmiş öğrencilersiniz. Ben eminim ki; ileri de bu ülkenin çeşitli kademelerinde görev alacaksınız. İşte o zaman biz en büyük servete sahip olacağız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Tosçelik Fen Lisesi öğrencileri, işadamı Fuat Tosyalı’ya çiçek takdim ederek, verdiği cesaret ve nasihatlerden dolayı teşekkür ettiler.
Bu arada COMENIUS projesi kapsamında Avrupa’dan gelen ve Tosçelik Fen Lisesi’nin konuğu olarak Almanya, Romanya ve Polonya’dan gelen öğrencilerle görüşen Tosyalı Holding Yönetim Başkanı Fuat Tosyalı, öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Avrupa’lı öğrenciler ise, örnek misafirperverliklerinden dolayı okul yönetimine teşekkür ederlerken, Tosçelik Fen Lisesi’ne de hayran kaldıklarını dile getirdiler.
Tosçelik Fen Lisesi Salonu’nda düzenlenen konferansa Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Tosçelik Fen Lisesi Müdürü İlhami Koç, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here