Sarıseki’li ev hanımlarından “el işi” sergisi

0
278

Sarıseki’li ev hanımlarından “el işi” sergisiSarıseki beldesinde el işi öğretmenliği yapan Fatoş Günay, belediyenin de desteğini alarak kursiyerleri ile birlikte kermes düzenledi.
Açılışını Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer ile Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman’ın yaptığı kermeste, bayanların el işi göz nuru dökerek yaptıkları eşyalar sergilenirken, bazı bayanlar ürünlerini satışa sundu.
Sarıseki Belediye Başkanı Özer, belediye olarak bu tür hayırlı hizmetlerin daima destekçisi olduklarını belirterek, “Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan ve hiçbir menfaat beklemeden gecesini gündüzüne katarak hazırlanan bu kermeste emeği geçen tüm hanımları ve onlara destek olan beyleri tebrik ediyorum” dedi. Daha sonra Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman ile birlikte sergilenen eşyalar hakkında bilgiler alan Başkan Özer, bayanlara destek olmak amacı ile aylarca gecesini gündüzüne katarak hazırladıkları el işi örtü, yastık, çanta ve benzeri eşyalardan satın aldı. Kermese sonradan katılan Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ise kermes hakkında kısa bir bilgi aldıktan sonra kermesi gezdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − six =