CHP Belediye Meclis Üyesi Avukat Bülent Akbay, ‘CHP’de beklenen değişimin ilk adımı atıldı’ diyerek, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiğini açıkladı. Avukat Akbay, “Deniz Baykal’ın istifasıyla boşalan genel başkanlık için 22-23 Mayıs’ta yapılacak olağan kurultayda aday olacağını açıkladı. Halkın kendisine “Gandhi Kemal” adını yakıştırdığı Kemal Kılıçdaroğlu CHP tabanının ‘aday ol’ önerilerini dikkate alarak, Baykal’a rağmen adaylığını açıkladı. Baykal’ın geri dönüşünün önüne, en etkili barikatı Kemal Kılıçdaroğlu örmüş oldu. Parti genel sekreteri Önder Sav’ın Kılıçdaroğlu’ndan yana desteği ise, Deniz Baykal’a kısa olmayan bir dinlenme imkânı tanıyacak gibi görünüyor. Baykal’a rağmen, ama Baykal’a karşı olmayan bir hareketi başlatması olması, Partinin yara almadan bu değişim sürecini örgütleyebileceğini göstermektedir” diye konuştu.
Kemal Kılıçdaroğlu CHP’ye İktidar Yolunu Açacak
MEYDANLARI ÖZLEYEN PARTİ
CHP Belediye Meclis Üyesi Avukat Bülent Akbay açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Her ne kadar CHP karışmış görünse de Kılıçdaroğlu’nun adaylığı CHP’ye iktidar yolunu açacak gibi görünüyor. “Gandhi Kemal” halkın içinden gelen dürüst ve çalışkan bir siyasetçi. Bu özelliklerini sosyal demokrat ideolojinin emekten yana politikalarıyla birleştirmeli ve CHP’yi bir kadro hareketine dönüştürmelidir. Sol ve sosyal demokrat politikaları CHP tabanı çok özlemişti. Meydanlarda ve varoşlarda siyaset yapmayı da.”

BAĞIMSIZLIK ATEŞİ YAKILDI
“Umuyorum ki, Kılıçdaroğlu halkın kendisine yakıştırdığı ” Gandhi” lakabına layık bir lider olur. Bilindiği gibi Mahatma Gandhi İngiliz sömürüsüne baş kaldıran ve örgütlediği barışçıl direnişlerle bağımsızlık ateşini yakan dünyaca ünlü bir devrimci. Kemal Kılıçdaroğlu’da uzun yıllar icazetle siyaset yapılan CHP’de adeta bağımsızlık ateşini yakarak, CHP’ye iktidar yolunu açmaya çalışıyor.
CHP ülkenin demokratikleşmesinde ve çağdaşlaşmasında önemli bir partidir. CHP değişmek ve çağın gerektirdiği değişimi kucaklamak zorundadır. Kılıçdaroğlu sol ve sosyal demokrat ilkelerin ışığında halkın değişim beklentilerini karşılamak amacıyla ilk adımı attı. Bize düşen bu yürüyüşe katılmak olacaktır.”

1 YORUM

  1. Kılıçdaroğlu’nu ve seni çok seviyoruz. Mücadeleniz hem türkiye’nin hem de iskenderunun önünü açacaktır.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × four =