Kampus TV İskenderun’da

0
131

Kampus TV İskenderun’daKayseri Erciyes Üniversitesi bünyesinde kurulan ve önümüzdeki günlerde internet üzerinden de yayın yapacak Kampus TV ekipleri Hatay’ın tarihi ve turistik mekanlarını görüntülüyor.
Tarihi, konumu ve inanç turizmi ile son derece hassas bir yapıya sahip olan ve adeta hoş görünün yaşandığı Hatay’da cami, kilise ve havraların olması, yerli ve yabancı medya kuruluşlarının da dikkatini çekiyor. Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çakır ve ekibi İskenderun’a gelerek tarihi mekanları görüntüledi ve şehrin genel yapısını araştırdı.
İskenderun sahilinde çalışmaları hakkında bilgiler veren Prof.Dr. Çakır, “Türkiye’nin değişik illerini gezerek tarihi yapıları ve kültürleri inceliyor, görüntülüyor ve bu görüntüleri Kayseri’de programlar halinde izleyicilerimize sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde uydu üzerinden de yayına başlıyoruz. Hatay’ın tarihi dokusu bizleri çok ilgilendiriyor. Hatay ve özellikle İskenderun’ da çok sayıda Kayserili hemşehrimiz yaşıyor” dedi. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar, Kayseri’den gelen ekibi İskenderun’da gördükleri için mutlu olduklarını dile getirdiler.
İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, şehrin konumu hakkında Kampus TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Başkan Civelek, İskenderun’un hoşgörü kenti olduğunu, turizmi ve sanayisi ile Türkiye genelinde söz sahibi olan bir şehir olduğunu belirterek, “Bölgemiz özellikle demir çelik sektöründe Türkiye’nin demir ihtiyacının yüzde 45’ini karşılamaktadır. Önümüzdeki günlerde yassı çelik üretiminin artması ile buzdolabı ve beyaz eşyaların sac üretimine de geçecek ve bu manzara bölge ekonomisine önemli katkı sağlayacak”diye konuştu. İskenderun’da değişik din ve mezhepten insanların yaşadığını sözlerine ekleyen Başkan Civelek, “Şehrimizde cami, havra ve kiliseleri görmek mümkün. Burada yüz yıllardır toplumun her katmanından insanlar barış ve kardeşlik içerisinde yaşamlarını sürdürmektedir” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × one =