Hatay Life Dergisi’nin lansmanı yapıldı

0
394

Hatay Life Dergisi Sümer Yüzme Havuzu Tesisleri’nde düzenlenen kokteyl ile tanıtıldı.
İsmail Hakkı Ağlar’ın imtiyaz sahibi olduğu derginin Genel Yayın Yönetmeni olan Zekiye Yiğitbaşı; Hatay’ın, son zamanlarda sürekli gündemde olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü.
“ Bunun nedeni, ilimizin zaten var olan değerinin yeni yeni fark edilmesidir. Bizler; bu şehirde yaşayanlar ya da buralı olup da burada yaşamayanlar; şehrimize ne kadar önem verirsek, şehrimizi ne kadar değerli kılarsak, Hatay o kadar değerli olacaktır.
Hatay Life Dergisi’nin lansmanı yapıldı
Tarihsel dokusu, kültürü, sanatı, turizmi, doğası, mutfağı, tarımı, ticareti, yerel yönetimleri, kurumları, üniversitesi, sağlık sektörü, sanayisi, sosyal hayatı ve asırlardır süregelen birlikte yaşama kültürüyle gelişen Hatay’ın, değerini bilmek ve anlatmak durumundayız.

İşte bu düşünceyle okurlarımıza en iyiyi, en güzeli sunmak amacıyla, uzun süren bir hazırlık döneminin ardından dopdolu bir içeriğe sahip olan Hatay Life Dergisi’ni hazırladık. Yıllardır Hatay’da da olmasını istediğimiz klasik LIFE konseptindeki bu dergide, okurlarımızın aradığı canlılık ve ışıltıyı, özenle hazırladığımız sayfalarımızda bulacaklarını umuyoruz.

Etkinlikler, konserler, söyleşiler, sergiler, fuarlar, yeniler, moda, spor… Kısacası kente ve yaşama dair ne varsa HATAY LIFE’ ın sayfaları arasında yer alacak. Her sayıda çarpıcı konular ve ilginç konuklarımız olacak. Ayrıca birbirinden değerli yazarlarımız da zaman zaman aramızda olacak.

Amaçlarımızdan biri de M.Ö 300 lü yıllarda kurulan bir kentte yaşamanın bilinciyle, tarihimizi, kültürümüzü, sanatımızı tekrar ama farklı açılarla gözler önüne sererken; yeniyi, günceli ve geleceği sunmaya çaba göstereceğiz.

Kentimizi dünyaya tanıtmak arzusundayız. İşte bu misyonla hareket ederek dergimizin bazı sayfalarını da Türkçe-İngilizce olarak hazırladık. Daha ileride tamamını Türkçe-İngilizce yayınlamayı düşünüyoruz.

Derginin dağıtım ağını çok geniş tutuyoruz. ABD dahil olmak üzere 50 büyükelçiliğe, Ortadoğu’nun tamamına, Avrupa’da başta Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa olmak üzere Türklerin de yoğun yaşadığı geniş bir coğrafyada 12 turizm acentasıyla, Kuryenet ve PTT ile anlaşmalı olarak dağıtım gerçekleşecek. Ülkemizde ise başta tüm Hatay olmak üzere İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi bazı illerde dağıtım yapılacak. Seçkin gazete bayii ve kitapçılarda raf satışı olacak. Ayrıca abonelik sistemi de var. “ dedi.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve CHP Hatay Milletvekili Abdülaziz Yazar’ın birer kutlama telgrafı yolladığı Hatay Life Dergisi’nin tanıtım kokteyline; Hatay Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Pr. Dr. Şerefettin Canda, Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Ali Türetken, Gençlik Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, iş dünyasının seçkin isimleri ve davetliler katıldı.

[nggallery id=15]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − 15 =