Akşam saatlerinde İskenderun Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’nde doğum yapan Sevgi T. adlı vatandaş, dördüncü çocuğunu dünyaya getirdi. Hastane koridorlarında ise bu heyecanı en çok yaşayanlar yeni doğan bebeğin üç kardeşi oldu. 5 yaşındaki abla Yağmur T, 7 yaşındaki Yusuf T. ve henüz 2 yaşında olan ve bebek arabasında uyuyan Hasan T. ise kardeşlerinin doğum haberi ile buruk bir sevinç yaşadılar. Anneleri içeride doğum yaparken üç kardeş yalnız başlarına hastane bahçesinde, doğumhaneden gelecek mutlu haberi durgun bir bekleyişle sürdürdüler. Babalarının İstanbul’da olması ve doğumun aniden olması sebebiyle üç kardeşin heyecanlı bekleyişi hastane görevlileri ve vatandaşların da dikkatini çekti.
Hastane görevlileri bebek arabasında ve henüz yaşları 5 ila 7 arasında olan kardeşleri görünce, önce başlarında bir aile büyüğünün olup olmadığını sordular. Babalarının İstanbul’da olduğu ve başka hiç kimsenin kendilerine sahip çıkmadığı sonucunu öğrenince şok geçiren hastane görevlileri, çocuklara sahip çıktılar.
Anne Sevgi T’nin sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdiği belirtilirken, hastane yetkilileri de diğer üç çocuğa sahip çıkarak, onlara anne şefkati ile yaklaştılar ve özellikle çocuk arabasındaki bebeğin ihtiyaçlarını da giderdiler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here