Kentimizin gurur kaynağı Yeni İskenderunspor Malatya’daki grup maçlarından şampiyon olarak çıkmayı başardı. Turuncu mavili renklere gönül veren taraftarlar da Pazar günü Kahramanmaraş Belediyespor’la oynanan final maçını izlemek için otobüslerle Malatya’ya akın ettiler.
3. lige çıkmak için sahada futbolcular, yedek kulübesinde teknik heyet, tribünde ise 12 dev adam bu maçın ne kadar önemli olduğunun farkındaydı. Her iki takımında taraftarı takımlarına ciddi anlamda destek veriyordu. Maçın başlamasıyla birlikte Yeni İskenderunspor’un 12. adamı olan dev taraftar topluluğu 90 dakika boyunca takımlarını desteklediler. Maça hızlı ve baskılı başlayan Yeni İskenderunspor beklenmedik bir anda kalesinde golü gördü ve Kahramanmaraş Belediyespor 1-0 öne geçti. Maçı bırakmayan İskenderunspor, taraftarının da desteğiyle maça asıldı ve 20 dakikada Zeyni’nin attığı muhteşem kafa golüyle eşitliği sağladı.
Bu golün ardından baskısını daha da arttıran Yeni İskenderunspor 35. dakikada yine Zeyni’nin ayağından attığı golle durumu 2-1’e taşıdı. Bu sonuçla devam eden maçta Kahramanmaraş Belediyespor taraftarı İskenderunspor taraftarının üzerine yürüyünce ortalık bir anda karıştı. Ve iki grup birbirine taş atmaya başladı. Polisin araya girmesiyle birlikte kavga sona erdi.
Yeni İskenderunspor’un üstünlüğü devam ederken maçın normal süresinin bitmesine rağmen maçı orta hakem Barış Gezer 7 dakika uzattı. Dakikalar 96’yı gösterdiğinde kornerden atılan top filelerle buluştu ve Kahramanmaraş Belediyespor bu golle skoru yeniden 2-2’ye eşitledi.
Bunun üzerine sahada yine gerginlik yaşandı. Yeni İskenderunspor Antrenörü Can Güven’in tribüne gönderilmesinin ardından futbolcuları en zor şartlara hazırlayan UEFA lisanslı hoca Behçet Özen de tüm futbolcuların sakın olmasını istedi ve uzatma süresine girildi. Maça rüzgârı da arkasına alarak başlayan İskenderunspor, 102. dakikada Arafat’ın muhteşem füzesiyle durumu 3–2 yaptı. Maçta başka gol olmayınca Malatya grubundan Yeni İskenderunspor şampiyon olarak çıktı. Maçı izleyenler arasında bir dönem İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevini yürüten, şimdi Malatya İl Gençlik ve Spor Müdürü olan Mustafa Sadi Fındıklıoğlu da vardı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here