3. lig yolunda geçtiğimiz Pazar günü en zor viraj olan Kahramanmaraş Belediyespor’u da 3-2 yenerek atlatan Yeni İskenderunspor’da, maçın bitiş düdüğüyle birlikte futbolcular sahayı bayram yerine çevirdiler. Turuncu-mavi bayraklarla taraftarın yanına koşan futbolcular ‘şampiyon Yeni İskenderunspor’ şeklinde tezahüratta bulunarak sevinç gösterisi gerçekleştirdiler.
Taraftar bir yandan futbolcular bir yandan sevinç çığlıkları atarken, en güzel gösteriyi ise sahada aslanlar gibi mücadele eden futbolcular yaptı. Sinan Aslan’ın ayağındaki kramponu bomba gibi ortaya atarak tüm arkadaşlarını yere yatırması tüm taraftardan alkış aldı.
Bu önemli maçın ardından bir değerlendirme yapan Yeni İskenderunspor Antrenörü Can Güven, “Hedefimize yavaş yavaş yaklaşıyoruz, ama şu anda sevinmiyoruz. Çünkü önümüzde çok önemli iki maçımız kaldı. Bunları da galibiyetle tamamlayıp kentimize 3. lig takımını getirmek istiyoruz. Herkesin bize destek olmasını arzuluyoruz” açıklamasını yaptı.
Daha sonra ise takıma yeni katılan ve aynı zamanda UEFA lisansı bulunan Behçet Özen de takımla birlikte sevinenlerdendi. UEFA lisanslı hoca Özen de, haber ekibimize yaptığı açıklamada, “Bugün burada oynadığımız maç çok önemliydi ve bu maçın önemini herkes biliyordu. Şimdi önümüze bakıyoruz. Bizler teknik kadro, malzemecisi, masörü, kaleci antrenörü ve futbolcular olarak hepimiz çok iyi bir ekibiz. Bu birlikteliği hiç kimseye bozdurmayacağız” açıklamasını yaptı.
Maçın ardından taraftarlarda kendince eğlenirken, Yeni İskenderunspor amigolarından Ferit, yaptığı açıklamasında takıma herkesin sahip çıkmasını isteyerek, “Yılların özlemi olan bu takımın sahipsiz olmadığını herkese göstermeliyiz” dedi. Amigo Bruno ise, “Her takımın yetkilileri, belediye başkanı, kaymakamı ve valisi geliyor, neden bizim maçlara kimse gelmiyor; anlamak mümkün değil” açıklamasında bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here