Denizciler beldesinde Kırıkhanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bahar şenliği kapsamında kermes ve gece düzenledi. Kırıkhanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından düzenlenen dayanışma gecesinde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Kırıkhanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binası önünde düzenlenen dayanışma gecesine AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman, AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun, MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, Türkiye Partisi İlçe Başkanı Nevzat Barak ve Kırıkhanlı vatandaşlar ile davetliler katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Kırıkhanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İdris Kaya, “Beldemizde yaşayan Kırıkhanlı vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberliği sağlamak, eğitim ve öğretime katkı sağlamak için faaliyetlerimiz sürüyor. Bu faaliyetlerimizi geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Derneğimize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Gecede derneğe katkı sağlayanlara dernek yönetimi adına plaketleri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Karayılan Belediye Başkanı MehmetYurtman ve AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun tarafından takdim edildi.
Gecede konuşan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, “Sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri birlik ve beraberlik adına çok önemli. Özellikle eğitime destek için yapılan girişimlerinden dolayı derneğin yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” yorumunu getirdi.
Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ise, “Beldemizde faaliyet gösteren Kırıkhanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin bu birlikteliğini çok önemsiyoruz. Türk milleti olarak kenetlenmemiz gerekir. Türk halkı olarak milli birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek durumundayız. Paylaştıkça büyüyen en büyük değer sevgidir. Bizi biz yapan özümüzdür” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından gecede illüzyonist gösterileri ve halk ozanlarının konseri davetlilere coşku dolu anlar yaşattı. Halk oyunları gösterisi, Muzaffer Gök ve Gül Ahmet Yiğit söylediği türkülerle davetlileri adeta kendilerinden geçirdi.

1 YORUM

  1. ŞENLİĞİMİZE KATILARAK BİZLERİ ONURLANDIRAN TÜM GÖNÜL DOSTLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYOR SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

    İDRİS KAYA
    KIRIKHANLILAR EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA
    DERNEK BAŞKANI

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here