Gençlik haftası etkinlikleri kapsamında AK Parti İskenderun ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvası AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’ın katıldığı bir törenle başladı. “Ancak bu tür organizasyonlar ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabiliriz” diyen Milletvekili Karasayar, “Gençlerimizi kahvehanelerden uzak tutarak spor alışkanlığı kazandıracağız” yorumunda bulundu.
İlçe teşkilat binasında düzenlenen turnuvanın açılış maçını AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve İlçe Başkanı Musa Kurşun yaptı. Yoğun katılımın olduğu müsabakalarda 20 yaş altı ve 20 yaş üstü olmak üzere 100’ün üzerinde yarışmacı raket salladı. Turnuva öncesinde açıklama yapan Milletvekili Orhan Karasayar, “Gençlerimizi spora teşvik etmek ve kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla masa tenisi turnuvası düzenledik. Amacımız gençlerimizin boş işlerle vakit geçirmelerini önlemektir. Böylelikle gençlerimiz daha bilgili ve daha donanımlı yetişeceklerdir. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun da, yaptığı değerlendirmesinde, “Bu yıl ilk kez gerçekleştirmemize rağmen yoğun katılım olan turnuvada, birbirinden usta raketler kıyasıya mücadele edecek. Bu tür turnuvaları geleneksel hale getireceğiz. Dereceye girenlere sembolikte olsa para ödülünün yanı sıra tüm yarışmacılara katılım belgesi verilecektir. Müsabakaya katılan tüm yarışmacılara başarılar dilerim” diye konuştu.
Son olarak konuşan masa tenisi antrenörü Mehmet Kasapoğlu ise, “Gençlerimizin masa tenisi oynayabileceği bir salonumuz yok. Sayın vekilimizden isteğimiz bir salonun yapımı veya bir yerlerin tahsisi edilmesidir” ifadesinde bulundu. Konuşmaların ardından 2 kategoriden oluşan masa tenisi turnuvası başladı. Yarışmanın sonucunda birinciye 300 TL, ikinciye 200 TL, üçüncüye ise 100 TL nakit para verildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here