AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İlçe Başkanı Musa Kurşun ve ilçe yönetimi, MÜSİAD Hatay Şubesi’ni ziyaret etti. MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı ve yönetim kurulu üyeleri, Milletvekili Orhan Karasayar ve AK Parti ilçe yönetimini sıcak bir ilgiyle karşıladı. Ziyarette MÜSİAD Hatay Genç şube üyeleri de hazır bulundu.Milletvekili Karasayar’dan MÜSİAD üyelerine övgü
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun ve bölge ekonomisine katkı sağlamak ve istihdama yönelik çalışmalar yapmak üzere yoğun bir çaba içerisinde olduklarına vurgu yaptı.
MÜSİAD üyelerine ülke ve Hatay gündemi ile ilgili detaylı bilgiler veren Milletvekili Karasayar, İskenderun Limanı’nın 4 Ağustos’ta yeniden ihaleye çıkarılacağı müjdesini verdi. TBMM’de yoğun günler geçirdiklerini ve yeni anayasanın çıkması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm vekillerin gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Milletvekili Karasayar, “Limanın özelleştirme sürecinin artık sonuna yaklaşıyoruz. 4 Ağustos’ta İskenderun Limanı yeniden ihaleye açılacak. Elektrik şebekesinin yer altına alınma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Uzun yıllardır ihmal edilen TEDAŞ yatırımlarına ivme kazandırarak, elektrik kesintilerine son verdik. İskenderun’a 5 yıldızlı otel düzeyinde yaptırılan yeni Devlet Hastanesi’nin eylül ayında açılışının yapılması planlanıyor. İskenderun-Arsuz yolu ile ilgili sıkıntılar da çözüldü. İskenderunlu iş adamlarının yatırımları sayesinde bölgemizdeki işsizlik oranı ülke düzeyinin altında. Hükümet olarak her zaman üretenin ve çalışanın yanındayız. Bu ülkenin en büyük gücü girişimci işadamlarımızdır” şeklinde görüş ortaya koydu. Milletvekili Karasayar, MÜSİAD Hatay Genç şube üyeleriyle yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.
Yapılan değerlendirmelerin ardından Milletvekili Karasayar ve beraberindekilere ikramda bulunuldu. Ziyaret sohbet ortamında sürdü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 13 =