Milletvekili Karasayar, İskenderun Limanı’nın 4 Ağustos’ta yeniden ihaleye açılacağı müjdesini vererek, ihalenin bölgemizdeki işadamlarından oluşacak bir konsorsiyumda kalmasından yana olduğunu belirterek, bölgemizdeki işadamlarına çağrıda bulundu:

“Liman için güçbirliği oluşturun”
Liman için güçbirliği oluşturun
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Limanı’nın yeniden ihaleye çıkarıldığını ve ihaleye teklif verme süresinin 4 Ağustos’ta başlayacağını kaydetti.
AK Parti Hatay Milletvekili Karasayar, uzun süreden beri özelleştirilmesi beklenen İskenderun Limanı’nın yeniden ihaleye çıkarıldığını ve 4 Ağustos’ta teklif verme süresinin başlayacağını vurguladığı açıklamasının devamında, “Hepimizin de bildiği üzere bir kaç yıl önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından İskenderun Limanı 36 yıl süre ile işletme hakkının verilmesi yöntemiyle ihaleye çıkarılmış ve ihaleyi kazanan firma, Mersin Limanı’nın da işletim hakkını aldığı için ihale Özelleştirme İdaresi tarafından iptal edilmişti. Yapılan değerlendirmelerin ardından bölgemiz ekonomisine ivme kazandıracak en önemli faktör olan limanın 4 Ağustos’ta yeniden ihaleye çıkarılmasına karar verilmiştir. Limanımızın bölgemizdeki işadamları tarafından işletim hakkının devralınmasından yanayım. Bölgemizdeki işadamları bir konsorsuyum oluşturarak ihaleye girebilir. İskenderun Limanı bir dönem faal haldeyken sadece şehrimizde 725 nakliye firması bulunuyordu. Bu firmaların her birinde en az 5 kişinin çalıştığını farz etsek, ne kadar kişinin istihdam edildiğini daha iyi anlarız. Limanın özelleştirilmesi sürecinin tamamlanmasıyla bölgemiz ekonomik yönden müthiş bir biçimde gelişecektir. Yeni sürecin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + twelve =