19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü İskenderun Belediyesi’nin katkıları ile gençlik yürüyüşü ve şöleni düzenlendi.
Gençlik yürüyüşü
İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve eşi Ümran Civelek, İskenderun Belediye Meclis üyeleri ve eşleri, İskenderun Gençlik Spor İlçe Müdürü Turgay Erdoğan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Düzen ve çok sayıda öğrencinin katıldığı yürüyüş, Meteoroloji Müdürlüğü önünden başlayarak sahil şeridi yolundan Anıt Alanı’nda sonlandı. Anıt Alanı’nda gelindikten sonra İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve İskenderun Gençlik Spor İlçe Müdürü Turgay Erdoğan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla devam eden etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Anıt Alanı’nda Gençlik Şöleni’ne katılan gençlere seslenen İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, “ Sevgili gençler sevgili hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz. Gençlerimiz, çocuklarımız, sizler benim çocuklarım sayılırsınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Hepinizi çok seviyorum. Bayramınız kutlu olsun” dedi . Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler ile Başkan Civelek yanından bir an ayrılmazken fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler.

İskenderun Gençlik Spor İlçe Müdürü Turgay Erdoğan da yaptığı konuşmada, “Sevgili Gençler hepinizin Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Atatürk ülkemizi yani geçlere emanet etmiştir. Bunu da gençliğe hitabesindeki sözlerinde de Türk gençliğine olan güvenini arz etmiştir. Gençlik haftasını kutluyorum ve son olarak gençliğimizi ve Atatürk’ü ayırmak mümkün değildir” şeklinde konuştu. Gençlik yürüyüşü

Etkinlikler Raks Spor Halk Dansları, görsel oyunlar sergilenirken, izleyiciler geç vakitlere kadar Anıt Alanın da keyifli dakikalar yaşadı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + four =