AK Parti Hatay Milletvekili Karasayar, işsizlik sorununun çözümü noktasında her şeyi hükümetten beklemenin yanlış olduğunu, insanların da kendilerini en iyi şekilde yetiştirmek için gayret sarf etmeleri gerektiğini belirtti ve ekledi: Herkese iş var …

“Herkese iş var, yeter ki kalifiye işgücü olsun”

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun ve ilçe yönetimi Hasan Baba Restaurant’ta basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldiler. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Meclis’te anayasa değişikliği paketi dolayısıyla yoğun günler geçirdiklerini ve yeni anayasanın çıkması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm vekillerin gece gündüz demeden çalıştığını belirtti.
Milletvekili Karasayar, Hatay’ın ekonomik ve sosyal yönden gelişmesi için tüm milletvekillerinin uyum içerisinde çaba sarf ettiklerine dikkat çektiği açıklamasının devamında, “İskenderun’da son günlerde TEDAŞ’ın yaptığı çalışmalar sayesinde elektrik şebekeleri artık yer altından geçmeye başladı. Cadde ve sokaklardaki elektrik direkleri ve telleri yavaş yavaş kaldırılıyor. Yakın bir zamanda elektrikle ilgili hiçbir sıkıntı kalmayacak. Tapu ve kadastro binası ile emniyet sarayı binaları bitme aşamasına gelmiştir. Her iki binanın da ısıtma-soğutma sistemleri donanımı en kısa sürede tamamlanacak. İskenderun-Arsuz yolu ile ilgili sıkıntılar da çözüldü. En kısa zamanda eksik kalan bölümlerde çalışmalara yeniden başlayacağız. İskenderun Limanı’nın da yakın bir zamanda yeniden ihaleye çıkarılması için çalışmalar var” ifadesini kullandı.
Hatay ile Ankara arasında mekik dokuduklarının altını çizen Milletvekili Karasayar, “Her fırsatta İskenderun’a geliyor, işçi, köylü, esnaf ve memurumuzun dertlerini dinliyoruz. Ülkemizin en büyük sorunu işsizlik. Bu sorunun çözümü için istihdama yönelik yatırımların yanı sıra, kalifiye insanlara da ihtiyaç var. İnsanlarımız iş isterken önce kendilerine meslek edinmeleri, iş yapabilecek kabiliyetlerinin olması ve bu yönde kurslara gitmeleri gerekmektedir. Ülkemizde çalışan herkese iş var. Yeter ki kalifiye eleman olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 1 =