İskenderun’da faaliyet gösteren eczacılar, bilimsel eczacılığın 171. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Atatürk Anıt Alanı’na çelenk koydular.
İskenderun’daki eczacılar Anıt Alanı’na çelenk sunumunda bulundular, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından 28.Bölge Hatay Eczacılar Odası İskenderun temsilcisi Nihal Düzen, eczacıların kuruluş yıldönümünü kutladı.
28. Bölge Hatay Eczacılar Odası İskenderun temsilcisi Nihal Düzen, halkın mutlaka eczacısına güven duyması gerektiğine işaret ettiği açıklamasında, “Sağlık hepimizin sunulan hizmetten faydalandığı, kamu ve de sağlık hizmet sunucularından oluşan bir alandır. Bu alan her bileşeni ile bir bütündür. Bu alanda üretilen hizmetler, ürünler ve hizmetten faydalanma biçimleri diğer alanlardan farklıdır. Sağlık alanının nihai amacı kamu yararını arttırmak ve hasta sağlığını korumaktır. Bu çemberin her bir halkası bu ilke uyarınca hareket etmekle yükümlüdür. Eczacınız bu ilkeyi somut bir gerçekliğe dönüştürmeyi hedeflemekte ve bunun için çaba harcamaktadır. Tüm meslektaşlarımızın 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü’nü kutluyoruz”şeklinde görüş ortaya döktü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here