Belen İlçesi’ne bağlı Benlidere Köyü’nde 20 yıl önce yaşanan sel felaketinde evlerini kaybeden vatandaşlar için Belen Gediği’nde yaptırılan sosyal afet konutları düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.
Belen Gediği’ne yaptırılan sosyal afetler konutlarının anahtar teslim törenine AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Mehmet Öz, protokol üyeleri ve konut sahipleri katıldı.
Anahtar teslim töreninde ilk olarak söz alan Belen Kaymakamı Mehmet Öz, yaptığı açıklamasında, “Bölgemizde yaşanan sel felaketinde evlerini kaybeden vatandaşlarımız bugün ev sahibi olmalarının heyecanını yaşıyor. Bugün hak sahibi 17 vatandaşlarımıza konutlarını teslim ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise, yaptığı konuşmasında, “Sosyal afet konutları tarafından 2008 yılında başlatılan inşaatlar tamamlandı ve bugün selde mağdur olan evlerini kaybeden ve maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlarımız için yaptırılan konutların anahtar teslimini yapıyoruz. Hükümetimiz her zaman gerek sel, gerekse deprem veya benzeri afetlerde mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmuştur; bundan sonra da olmaya devam edecektir” ifadesinde bulundu.
Benlidere Köyü Muhtarı Mehmet Göçmen ise, “20 yıldan bu yana sel felaketinde mağdur olan vatandaşlarımız için yapılacak olan konutların teslimi için çaba sarf ediyoruz. Hükümetimiz biz sahip çıktı ve sonunda konutlarımız teslim ediliyor. Bu bakımdan mağdur olan halkımıza kucak açan ve evlerini teslim eden hükümetimize teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından Belen Gediği’ne yaptırılan sosyal afet konutlarının anahtarları sahiplerine teslim edildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here