Yeni İskenderunspor Şanlıurfa’ya ‘ACI’ geldi: 3-23. lig hedefini gerçekleştirmek üzere terfi-tenzil maçları için Malatya’ya giden Yeni İskenderunspor, ilk maçında Şanlıurfa Birecikspor’u uzatmalarda attığı golle 3-2 mağlup etmeyi başardı. Yeni İskenderunspor’un 3-2’lik galibiyeti kentimizde sevinçle karşılandı. Gazeteniz Güney’in haber merkezini arayan çok sayıda vatandaş, 14 Mayıs Cuma günü saat 16.00’da Elazığ Belediyespor’la karşılaşacak olan Yeni İskenderunspor’a destek amacıyla İskenderun’da bulunan işadamlarından ve İskenderun Belediyesi’nden, taraftarı Malatya’ya götürmek üzere otobüs desteği sağlamalarını istedi.
Malatya’da bulunan körfez ekibimiz Yeni İskenderunspor, terfi-tenzil müsabakalarının ilk maçında Şanlıurfa Birecikspor’u 3-2 yenmeyi başardı. Karşılaşmaya hızlı başlayan Yeni İskenderunspor, girdiği pozisyonlardan birini 35. dakikada Özgür’le gole çevirmeyi başardı ve 1-0 öne geçti. İlk yarı bu skorla kapanırken, Şanlıurfa Birecikspor 60. dakikada beraberliği yakaladı. Herkes maçın bu skorla uzatmalara gideceğini düşünürken 89. dakikada Yeni İskenderunspor’dan Zeyni attığı golle ekibimizi 2-1’lik üstünlüğe taşıdı. Ancak maçı bırakmayan Şanlıurfa Birecikspor 90. dakika attığı golle bu defa skoru 2-2’ye eşitledi. Maçın 90 dakikası 2-2 tamamlanınca, müsabaka uzatmaya gitti. Her iki takımın oyuncuları da yedikleri tek golle bile 3. lig hayallerinin sona ereceğini bildikleri için, uzatma devresinin ilk yarısında gol çıkmadı. Uzatmanın ikinci yarısının 112. dakikasında ekibimiz Yeni İskenderunspor’dan Zeyni yine sahneye çıktı ve attığı golle skoru Yeni İskenderunspor lehine 3-2’ye taşıdı. Kalan dakikalarda gol olmayınca müsabaka Yeni İskenderunspor’un 3-2’lik galibiyetiyle sona erdi. İyi bir başlangıç yapan körfez ekibimiz, 14 Mayıs Cuma günü saat 16.00’da Elazığ Belediyespor ile karşılaşacak.
Futbolcular ve teknik heyet elde edilen galibiyeti İskenderun halkına armağan ederken, karşılaşmayı izleyenler arasında yer alan ve takımla birlikte Malatya’da bulunan Yeni İskenderunspor Kulüp Başkanı Sedat Uysal, yaptığı değerlendirmesinde, “Zor bir maçtı, ama galip geleceğimizi biliyorduk. Çünkü biz 3. lige çıkacağımıza inanmış bir ekibimiz. Artık kalan maçlarda daha fazla taraftar desteği bekliyoruz” dedi.
Grubun bir diğer maçında ise Diyarbakır Erganispor ile Elazığ Belediyespor karşı karşıya geldi. Maçtan Elazığ Belediyespor galip ayrılarak Yeni İskenderunspor’un rakibi oldu.
Bu arada Hatay’ı 3. lig yolunda terfi-tenzil maçlarında temsil eden diğer ekibimiz Erzinspor, karşılaştığı Kozan Belediyespor’a 2-1 mağlup oldu ve 3. lige çıkma ümidini bir başka bahara bıraktı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + 16 =