Matematik şampiyonları ödüllendirildiAK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, teknolojinin hızla geliştiği Türkiye’de, ilmin öğrenilmesi ve öğretilmesinin çağdaşlaşma için önemli bir etken olduğunu söyledi.
Milletvekili Karasayar, Gülen Koleji tarafından gerçekleştirilen Matematik Olimpiyatları’nın ödül törenine katıldı. Karasayar, yaptığı konuşmada, “Matematik ve fizik konuları, öğrencilerin gelişmesi ve eğitiminde etkin rol oynar. Bu bağlamda öğrencilerimizi sadece sayısal eğitimlerin yanı sıra, sosyal yönden de gelişmesi gerekiyor. Vatanını milletini seven ülke menfaatlerini ön planda tutmak için gayret sarf eden insanların da yetiştirilmesi gerektiğine inanıyorum” ifadesini kullandı.
Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü, başarısız öğrencinin olmadığını belirterek, öğrencideki cevherin çıkartılması gerektiğini vurguladı. Üsküplü, “Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen matematik olimpiyatlarına tüm okullardan katılım oldu. Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı etkinliklerde velilerimiz de çeşitli spor dallarında yarışma imkanı buldular” dedi.
Gülen Koleji tarafından ilköğretim okulları arası düzenlenen matematik olimpiyatlarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirilirken, masa tenisi, futbol gibi branşlara katılan ve dereceye giren velilere de hediye verildi. Gülen Koleji salonunda gerçekleştirilen ödül törenine AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Meclis üyesi Uğur Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Bereketoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Mursaloğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Balaman, KİSİAD Başkanı Tamer Eker veliler ve öğrenciler katıldı. Dereceye giren öğrenciler ve öğretmenler tam altın, yarım altın ve çeyrek altın, başarı belgesinin yanı sıra diz üstü bilgisayar, yazıcı ve bisiklet ile ödüllendirildi. Ödül töreninde öğrenciler kadar veliler de duygu dolu anlar yaşadılar.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 1 =