Gazi İlköğretim’de 39 yıl sonra ‘ENDER’ buluşmaÖzel İskenderun Gelişim Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Çolakoğlu 39 yıl önce mezun olduğu Gazi İlköğretim Okulu’nda karşılaştığı sürprizle duygusal anlar yaşadı.
İskenderun Numune Mahallesi’nde eğitim vermekte olan Gazi İlköğretim Okulu bir ilke imza atarak ‘Model İnsan Projesi’ kapsamında 39 yıl önce mezun olup bugün başarılı bir doktor olan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Çolakoğlu’nu mezun olduğu okulun öğrencileriyle bir araya getirdi.
İskenderun Gazi İlköğretim Okul Müdürü Ali Koç, eğitime katkı sağlamak amacıyla yaptıkları çalışmalar neticesinde Gazi İlköğretimOkulu’ndan mezun olmuş ve bugün başarılı bir noktada olan kişileri eğitim görmekte olan çocuklara model insan olarak tanıttıklarını kaydetti. Okul Müdürü Koç, öğrencilerin geleceğe bakış açılarını iyi yönde etkilemesi adına önemli bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu kapsamda Dr. Ender Çolakoğlu’nu öğrencilerle bir araya getirdiklerini söyledi. Koç, son olarak İskenderun’da bugün bir çok meslek dalında bir yerlere gelmiş kişilerle öğrencileri buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, “Gazi İlköğretim Okulu geçmişte Dr.Ender Çolakoğlu, Güney Medya Grubu editörü ve matematiksel iktisatçı Seyhan Tan, okulumuz öğretmenlerinden Nedim Gezgin, Nasrettin Taçyıldız gibi, mimarımız Yıldız hanım gibi, muhtarlarımız Fuat Gezgin ve Fikret Bal gibi ve buradan ismini zikredemediğim daha nice insanlar yetiştirmiştir” dedi.

“HİÇ BU KADAR HEYECAN DUYMADIM”
39 yıl önce mezun olduğu Gazi İlköğretim Okulu’nda öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Çolakoğlu, bugüne kadar hiçbir konuşmasında böyle heyecanlanmadığını söyledi. Hayatta başarıyı yakalamanın en önemli sırrının hayal kurmak olduğunun altını çizen Çolakoğlu, “Bugüne kadar bir çok konferans verdim, konuşmalar yaptım, ama ilk kez böyle heyecanlandım. Hayatta öncelikle iyi insan olmak gerek. İnsanlar her şey olabilirler; zengin, fakir olabilirler, büyük görevlere ya da çok basit görevlere getirilebilirler. Hatta işsiz olabilirler. Ama tüm bunlara rağmen iyi insan olmak gerekir. İkinci öğüdüm ise çalışkan olmak. İyi insan, çalışkan insan olmak isterken mutlaka hayal kurun. Geleceğinizi belirlemek için hayallerinizin olması gerektiğini unutmayın. Hayal kurmadan, plan yapmadan bir şeyleri başaramayacağınızın bilincinde olun. Ben 40 yıl önce sizler gibi bu sıralarda okurken hep hayal kurardım. Nasıl bir insan olacağım, ne yapacağım, geleceğimi nasıl şekillendireceğim diye. Bu okulda aldığım eğitim ve ailemin bana verdiği destekle kurduğum hayallerin peşinden gittim. Sizlerde hayal kurun. Tabii ki hepiniz iyi insan olmak ister. Ama istemek yetmiyor. Çalışmak bu işin ana felsefesi. Bu bisiklet sürmek gibi bir şey. Pedal çevirmeye devam ettiğiniz sürece bisiklet nasıl yol alırsa, çalıştığınız sürece hedefinize varmanız kesindir. Hayallerinizin peşinden koşun ve ne olursa olsun hayallerinize kavuşmak için mücadele edin” şeklinde görüş ortaya koydu.
Okul Müdürü Ali Koç ve idarecileri tarafından Çolakoğlu’nun okuldaki kayıtlarından çıkarılarak büyütülen öğrenci fotoğrafının Dr.Çolakoğlu’na hediye edilmesi ise sürpriz oldu. Dr. Ender Çolakoğlu, aldığı hediye karşısında duygularını ifade etmekte zorlanırken, öğrencilere ve idarecilere bu güzel buluşmadan dolayı teşekkür etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four + 12 =