İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Büro Amirliği ekipleri Kocatepe Mahallesi’ne operasyon düzenledi. Yaptıkları istihbari çalışmaları değerlendiren Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Kocatepe Mahallesi 372 ve 374 sokaklardaki bazı evlere jet hızıyla baskın düzenlediler.
Labirent sokaklarda yaşanan operasyonda sokaklar bir anda savaş alanına döndü. Kaçakçılık ekiplerinin tespit ettikleri eve yapılan baskında bir kişi gözaltına alınırken, polisten kaçmak isteyen şüphelilerin yakınları olan bayanlar emniyet güçlerinin üzerine yürümeye çalıştı.
Yaşanan arbedenin ardından Kocatepe Mahallesi’ne çok sayıda takviye ekip çağrıldı. Yunus polis, önleyici hizmet ve çevik kuvvet ekipleri olay yerine giderek çevrede kuş uçurtmadı.
Sokak içerisinde bulunan her evin çatısına birkaç polis birden çıkarak kimseye göz açtırmadı. Kocatepe Mahallesi 372 ve 374 Sokak’ta bulunan üç evden ikisinde çok sayıda ekili Hint keneviri esrar ele geçirildi. Polislerin yaptıkları araştırmalar neticesinde öyle görüntüler kaydedildi ki, ‘yok artık’ dedirten cinstendi. Çünkü mahalledeki evlerde oturanlar o kadar rahattı ki, evin penceresinin önündeki saksılarda esrar yetiştirdikleri tespit edildi.
Kaçakçılık Büro Amirliği polislerinin detaylı yaptıkları çalışmalar neticesinde damlarda evin bahçesinde ve kör noktalarda yüzlerce kök esrar ele geçirildi. Tek tek kök esrarları söken polisler daha sonra bunları araçlara koyarak Narkotik Grup Amirliği’ne götürdüler. Olay yerine İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ender Tarık Dat’ta intikal ederek, polislerden detaylı bilgiler aldı.
Polisler çevrede geniş çaplı araştırma yaparken tepe mahallelerde birçok evin bu durumda oldukları şüphesi de göz önünde bulunduruldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here