CHP İlçe Başkanı Karpuz, Genel Başkan Deniz Baykal’ın istifasının bir kaçış değil, komploya karşı dik duruş olduğunu belirtti:
İstifanın ardından daha büyük kenetlendik
“İstifanın ardından daha büyük kenetlendik”

CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın internette dolaşan görüntüler üzerine istifa etmesini değerlendirdi ve istifanın baş sorumlusunun AK Parti iktidarı olduğunu ileri sürdü. CHP’nin kurulduğundan bu yana iç ve dış mihrakların hedefi olduğunu vurgulayan CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz, “AK Parti iktidarı CHP’yi yok etmek için ABD’nin taşeronluğunu yapmaktadır. Buna izin vermeyeceğiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni masa başında almadık” diye konuştu.
İskenderun Belediye Başkanvekili Cemil Uğutmen, Yeminli Mali Müşavir Zafer Kutlu, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve İskenderun Belediye meclis üyelerinin katılımıyla parti binasında açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Karpuz, “Dış güçlerini oyunu ve dış güçlerin taşeronu iktidara alet olmayacağız. Anayasa görüşmeleri bitmeden internette sayın Genel Başkanımız Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntü dolaştırılmaya başlanmıştır. O görüntüler komplo görüntüleridir. Görüntülerin internet ortamına düşmesinin ardından timsah gözyaşı döken iktidar ‘kaldırın bu görüntüyü’ diyor. AK Parti ülke genelinde izleme ve dinleme mekanizması kurmuştur. 2002’den itibaren hayata geçen AK Parti iktidarı izleme ve dinleme mekanizmasıdır. Her yer dinlenmektedir. Dolayısıyla artık rahat siyasi görüşme yapamaz hale geldik. Türkiye’de memur artık devlet değil, parti memuru olabiliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini CHP atmıştır. Devlet kuran o kültürün temsilcileri olarak sayın Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın istifa kararının ardından daha büyük kenetlendik. Yarın daha büyük iktidara koşacağız. İstifa oynanan oyun karşısında dik duruştur” şeklinde görüş ortaya koydu.
Bir basın mensubunun AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun’un CHP ilçe yönetimine yönelik “korkak tavşan” benzetmesini de yanıtlayan CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz “AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun’a bölge siyasetini tartışmak amacıyla açık oturuma davet ettim. 6 ay oldu cevap gelmedi. Acaba korkak kim?” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + 9 =