İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği bünyesindeki ilköğretim çağındaki 35 çocuk Deniz Er Eğitim Alayı’nda acemi askerlerin yemin törenine katıldı. Dernek Başkanı Zeynep Çakmaklı, derneğin yönetim kurulu üyeleri ve İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ’ın konuğu olan çocuklar, İskenderun Belediyesi’nin kendilerine tahsis ettiği belediyenin otobüsüyle Deniz Er Eğitim Alayı’nın kapısında karşılandı. Çocuklar daha sonra kendileri için ayrılan protokoldeki yerlerine oturdular. Yemin törenini izlemenin heyecanını yaşayan çocuklar, vatani görevini bahriyeli olarak yapan askerlerin yemin törenini, tören sonuna kadar büyük bir ilgiyle izledi. Çocuklar, vatan sevgisinin kutsallığını yemin töreninde yaşarken, tören boyunca programı büyük bir titizlikle takip etti. Törenin sonunda törenin yapıldığı alanda günün anısına fotoğraflar çektiren çocuklar ve yönetim kurulu üyeleri, daha sonra protokol üyeleri ile Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ ile bir süre sohbet ettiler. İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, yemin törenine katılan çocukların vatan ve millet sevgisini yüreğinde hissettiklerini belirterek, “Çocuklarımız yemin törenine katıldı. Törene katılan çocuklarımız arasında Askeri Lise’ye katılacak çocuklarımız da var. Onların protokolde konuk edilmesi, ağırlanması çocuklarımızın Atatürk sevgisini, vatan ve asker sevgisini artırmıştır” dedi.

İngilizce eğitimi aksatılmıyor
Korunmaya Muhtaç çocukları, sosyal yaşamda ve okul yaşamında destekleyecek çalışmalara imza atan İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği bünyesindeki okul çağındaki çocuklar, dernek binasında İngilizce eğitimi alıyor.
Etüt çalışmasını yürüten gönüllü öğretmen Özlem Tekin, derneğin çalışmalarına katkıda bulunmak isteğini belirterek, dernek yönetiminden kendisine yardımcı olunmasını istemişti. Bu talep üzerine de İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı ve yönetim kurulu üyeleri, İngilizce dersi zayıf olan çocuklardan oluşan bir grup öğrenci ile etüt çalışmalarına başlanması için girişim yaptı. Haftada bir gün Perşembe günü iki saatlik olmak üzere İngilizce etüt çalışmaları başladı, yılsonuna kadar devam edecek.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here