Aslantaş Barajı için sona doğru geliniyorİskenderun Belediyesi’nin kenti içme suyuna kavuşturma projesinde olumlu gelişmeler yaşanıyor. İskenderun Belediyesi’nin dünkü belediye meclis oturumunda gündemde bulunan Aslantaş Barajından su getirme amaçlı Belediye Başkanlığım ile D.S.İ Genel Müdürlüğü arasında ek protokolün imzalanması ile ilgili Su İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu oy birliğiyle kabul edildi. İçme suyu için gerekli olan maddelerinde önü böylelikle açılmış oldu.
İskenderun Belediye Meclisi Belediye Başkan vekili Cemil Uğutmen başkanlığında toplandı. 7 maddenin görüşüldüğü belediye meclis oturumunda en önemli madde olarak göze çarpan Aslantaş Barajı’ndan getirilecek olan içme suyu belediye meclis üyelerinin tamamının kabul oyu vermesi ile birlikte oy birliğiyle kabul edildi.
İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in Ankara’ya gidecek olmasından dolayı Belediye Başkan vekili Cemil Uğutmen’in başkanlık ettiği oturumda Kılçık Restaron’ın durumu hakkında belediye meclis üyeleri gündem dışı söz aldı.
İlk olarak gündem dışı söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Akbay, bir tarafta çalışma varken, diğer tarafın çorak kalmasının hoş bir durum olmadığını savundu. Kılçık Restoran başta olmak üzere çevresinin yatırıma açılması durumunu belirten Akbay, bunları yaparken de yasalara bağlı kalınması gerektiğini ifade etti.
Kılçık Restoran ile ilgili MHP İskenderun Belediye Meclis Üyesi Garip Şandır da buranın yıkılması yerine yıkmadan sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Buranın geçmiş yönetim zamanında yasalara uygun olmasa bile şimdi güzel bir çalışma içine girip sahip çıkılabileceğini savunan MHP İskenderun Belediye Meclis Üyesi Garip Şandır, Kılçık Restoran’ın Polisevi olmasını önerdi.
Meclise başkanlık eden İskenderun Belediye Başkan vekili Cemil Ugutmen ise, Kılçık Restoran’ın bulunduğu yerin Mühendisler Odası’ndan alınan rapor doğrultusunda sağlam olmadığını, dolayısıyla yıkılması gerektiğini kaydetti. Ugutmen de Kılçık Restoran’ın Düğün Salonu olmasını meclise önerdi.
İskenderun Belediye Meclisi’nin diğer gündem maddeleri arasında bulunan 2009 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvellerinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Fen İşleri Müdürlüğü’nün 2010 Mali yılı bütçesine ilaveten 2.330.000 TL’lik ek bütçe yapılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, 2010 Yılında çalıştırılmak üzere sözleşmeli personel sayısının arttırılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, Muhtelif memur kadrolarında unvan ve derece değişikliği yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, Süper Online A&T Grup İnş.Tic.Ltd.Şti’ne toplam 16.909 Metrelik güzergahtan geçiş hakkı verilip verilmeyeceği ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, Büyük işyeri, Okul, Hastane, Fabrika ve bu gibi birden fazla WC bulunan yerlere uygulanacak kanal bağlantı ücretinin ayrı ayrı hesaplanması ile ilgili Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, Aslantaş Barajından su getirme amaçlı Belediye Başkanlığımız ile D.S.İ Genel Müdürlüğü arasında ek protokolün imzalanması ile ilgili Su İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu oy birliğiyle kabul edilerek ilgili birimlere havale edildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 6 =