HEPAR İlçe Başkanı Erozan:

“Şehit annelerinin elini öpmek ayrı bir gurur vesilesi”
Şehit annelerinin elini öpmek ayrı bir gurur vesilesi
Hak ve Eşitlik Partisi İskenderun ilçe yönetimi, Anneler Günü dolayısıyla İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hak ve Eşitlik Partisi İlçe Başkanı Melih Erozan, “Annesi olmayan evlatlarımızı, evladı olmayan annelerimizi de düşünerek bu anlamlı günü çığrından çıkarmadan kutlamak, annelerimizin değerini sadece Mayıs’ın ikinci haftası değil, her gün bu değeri bilerek yaşamak önemli ve doğru olandır” dedi.
Evladına sarılıp, onu vatan görevine yollayan annelerimizin bugün evladının şehit olduğu topraklar üzerindeki mezarı başında bir anne olarak nasıl yüreğinde volkanlar patladığını çok iyi bildiklerini vurgulayan Erozan, “Bir şehidimizin toprağa verilmeden başka bir evladımızın şehit düştüğü bu günlerde ülkemizin güvenliğinin nerelere geldiği ortadadır. 26 yıldır bu milleti ‘terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla yürütülecektir’ masalıyla avuttunuz. Sonsuza kadar sürdürülen mücadele başarı değildir. Güçlüyle zayıf dengeye gelmişse, güçlü mücadeleyi kaybetmek üzeredir demektir. Biz bu dengeyi bozacağız. Türk milletinin sabrı taşmıştır. İcra makamında olan kişiler, sokaktaki vatandaşlar gibi ağlayıp sızlayarak, lanetler yağdırarak bu terör olaylarını geçiştiremezler. Lanetlemeyi bırakıp gereğini yapmalısınız. Yıllardır bu millete fasıl dinlettiniz, ben sizlere asıl olanı söylüyorum; terör örgütü liderlerine, bunlara yardım ve yataklık edenlere idam yasasını getireceğiz. Kimi annelerimiz için bir dram, kimi annelerimiz içinde bir sevinç olan bu günde sizlere çok kıymetli şehit annelerimizin ellerini öpmek benim için ayrı bir gurur vesilesidir” ifadesinde bulundu.
İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Fevzi Mercanoğlu da, Hak ve Eşitlik Partisi ilçe yönetiminin her zaman kendilerine destek olduğunu, Anneler Günü gibi anlamlı bir gün dolayısıyla gerçekleştirilen ziyaretten ötürü de parti yöneticilerine teşekkür etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 4 =