İskenderun Belediyesi tarafından alınan karar doğrultusunda Sanayi Sitesi’ne kaldırılan Dörtyol, Pac, Osmaniye, Antakya ve Erzin minibüs-midibüs hattının araç sürücüleri geçtiğimiz hafta içerisinde kontak kapatırken, yolcular da durakların yer değişikliğine ilk günler olması dolayısıyla alışmakta güçlük çekti. Durak tartışmasında çözüme doğru..
İskenderun Belediye yetkilileri minibüs duraklarının taşınmasıyla ilgili olarak kamu hizmetini yerine getirirken, düzenli ve disiplinli hareket ettiklerini, modern şehircilik ilkeleri doğrultusunda böyle bir karara imza attıklarını kaydediyor. Şehirler arası taşımacılık yapan minibüs ve midibüs şoförleri de, yolcuların Sanayi Sitesi’ndeki yeni durak yerine alışmakta güçlük çektiğini ve vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak bir çözüm yolu geliştirilmesini istediler. Antakya, Payas, Dörtyol, Erzin ve Osmaniye gibi diğer belde, ilçe ve illere yolu düşen vatandaşlar da durakların merkezi ve kolay ulaşılabilir bir yerde konumlandırılmasını talep ediyor.
Tüm bu gelişmeler yaşanırken İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek’in konuyu hafta başından itibaren yeniden enine boyuna ele alacağı ve hem vatandaşı hem de araç sahiplerinin beklentilerine uygun bir çözüm geliştireceği öğrenildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 2 =